برچسب ها:آیا فردا سه شنبه 25 آبان 95 مدارس تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس فردا سه شنبه 25 آبان 95 ,آیا سه شنبه تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس تهران فردا سه شنبه 25 آبان 95 ,آیا سه شنبه مدارس تهران تعطیل است؟,آیا مدارس تهران فردا سه شنبه 25 آبان 95 تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس تهران سه شنبه 25 آبان 95,اطلاعیه تعطیلی مدارس 25 آبان 95,تعطیلی مدارس 25 آبان 95, آیا فردا سه شنبه مدارس تعطیل است؟,آیا فردا سه شنبه 25 آبان مدارس تعطیله؟,آلودگی هوا و تعطیلی مدارس 25 آبان 95,تعطیلی مدارس تهران سه شنبه 25 آبان,اطلاعیه تعطیلی مدارس سه شنبه 25 آبان 95,تعطیلی مدارس و آلودگی هوا 25 آبان 95


آیا مدارس فردا سه شنبه 25 آبان 95 تعطیل است؟
وضعیت تعطیلی مدارس تهران فردا سه شنبه 25 آبان 95 

مدارس ابتدایی تهران سه شنبه 25 آبان 95 تعطیل است

تعطیلی مدارس اهواز، کارون و باوی در روز سه‌شنبه به دلیل آلودگی هوا

 براساس اعلام کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران تمام مدارس ابتدایی، پیش دبستانی و مهدهای کودک پایتخت فردا سه شنبه تعطیل است.
 
سومین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای شهر تهران به ریاست استاندر تهران و حضور دستگاه های عضو کمیته تشکیل شد. 
 
این تعطیلی شامل مراکز آموزشی فیروکوه، دماوند و پردیس نمی شود. 
 
بر این اساس، طرح ترافیک که شامل محدوده زوج و فرد هم می شود تا ساعت 19 اجرا خواهد شد. این در حالی است که تمام مصوبات قبلی پا برجا خواهد بود. 
 
همچنین زنگ ورزش در سایر مقاطع تحصیلی در سراسر تهران فرداسه شنبه برگزار نخواهد شد
منبع: خبرگزاری میزان

تعطیلی مدارس اهواز، کارون و باوی در روز سه‌شنبه به دلیل آلودگی هوا

این روزها خبر آلودگی در برخی از کلان‌شهرهای کشور به یکی از سوژه‌های هواشناسی تبدیل شده و از این رو سازمان محیط‌زیست استان خوزستان نیز در روز گذشته وضعیت آلوده‌ترین کلان‌شهر ایران را برای شهر اهواز گزارش داد.

با توجه به افزایش آلودگی در سطح این کلان‌شهر، مدیریت بحران استانداری خوزستان با صدور بیانیه‌ای فعالیت مدارس را برای فردا سه‌شنبه در دو نوبت صبح و عصر در شهرهای اهواز، باوی و کارون تعطیل اعلام کرد.

همچنین در این بیانیه زمان فعالیت ادارات، بانک‌ها و دانشگاه‌های این شهرها ساعت 9 و 30 دقیقه صبح اعلام شده است.

شایعات مبنی بر تعطیلی در شهرستان‌های دیگر استان صحت ندارد.

منبع: خبرگزاری فارس

سه شنبه به طور قطع تمامی مقاطع تحصیلی در البرز دایر خواهد بود

مهدی مهرور امروز دقایقی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: با توجه به کاهش آلودگی‌ هوا که از عصر امروز شاهد بودیم، برنامه‌ای برای تعطیلی مدارس در روز سه‌شنبه نداریم.

وی افزود: به‌طور قطع مدارس استان البرز فردا سه‌شنبه 25 ابان در تمامی مقاطع دایر خواهد بود و تعطیلی نداریم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز تصریح کرد: البته انتظار داریم که همچنان مردم همراهی لازم با دستگاه‌های اجرایی برای کاهش آلودگی هوا را داشته باشند.

مهرور گفت: یکی از این کارها، عدم استفاده از وسائل نقلیه شخصی و استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی در زمان تردد در معابر و خیابان‌های پررفت و آمد و شلوغ کرج است.

وی بیان داشت: همچنین گروه‌های حساس از جمله کودکان، بیماران و سالمندان نباید در این شرایط از خانه خارج شده و تنها در زمان کار اضطراری در معابر شلوغ کلانشهرها حضور یابند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز افزود: از سوی دیگر اقدامات کنترلی از جمله توقف فعالیت معادن شن و ماسه استان البرز و صنایع آلاینده تا بازگشت کامل وضعیت جوی به شرایط عادی ادامه خواهد داشت.

لازم به توضیح است، امروز دوشنبه 24 آبان‌ماه مدارس ابتدایی، مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌های شهرستان‌های کرج و فردیس در نوبت صبح به‌دلیل شدت آلودگی هوا تعطیل بود.

منبع: خبرگزاری فارس

آیا مدارس تهران 25 روز سه شنبه آبان 95 تعطیل است / ۹۵/۸/۲۵,وضعیت تعطیلی مدارس تهران بزرگ,تعطیلی مدارس 25 آبان 95 تعطیل است،خبر تعطیلی مدار آبان ۹۵،تعطیلی مدارس 25 آبان 95


احتمال تعطیلی مدارس در روز سه شنبه:
محمد رستگاری بیان کرد: با توجه به اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا طی 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 صبح امروز دوشنبه 24 آبان ماه متوسط شاخص ایستگاه‌ها برای ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون 156 و بیانگر شرایط ناسالم است. 
 
وی ادامه داد: در طی این مدت ایستگاه فرمانداری شهرستان ری با عدد 200 نشانگر بالاترین میزان آلودگی در بین ایستگاه‌ها بوده است. 
 
رستگاری گفت: به افراد دارای بیماری قلبی ریوی، سالمندان و خردسالان توصیه می‌شود که از ترددهای غیر ضروری در شهر خودداری کنند. همچنین توصیه می‌شود که سایر افراد نیز از انجام فعالیت‌های شدید بدنی در فضای باز خودداری کنند. 
 
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با بیان اینکه بر اساس گزارش سازمان هواشناسی انتظار داریم در بعد از ظهر امروز اندکی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود گفت: در حال حاضر نمی‌توان درباره تشکیل جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران اظهار نظر کرد ولی در صورت نیاز امروز هم جلسه تشکیل می‌شود. 
 
وی درباره احتمال تعطیلی مدارس در روز سه شنبه نیز گفت: در حال حاضر در مورد این مسئله نمی‌توان اظهار نظر کرد و باید عددهای رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا را بررسی کنیم. 
 
رستگاری درباره اینکه چرا امروز همه مقاطع تحصیلی تعطیل نشدند تصریح کرد: ما برای هر یک از اقدامات خود اعداد مشخصی داریم که باید به آن اعداد برسیم. همچنین از لحاظ بهداشتی هر چقدر بچه‌ها کوچکتر باشند آسیب پذیرتر می‌شوند. 
 
منبع: ایسنا 

استمرار هوای تهران روی خط قرمز / هوای ناسالم پاییزی پایتخت نشینان به دوازدهمین روز رسید

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: هوای تهران با میانگین شاخص کیفی 156 در شرایط ناسالم برای تمام افراد جامعه قرار دارد.

استمرار هوای تهران روی خط قرمز / هوای ناسالم پاییزی پایتخت نشینان به دوازدهمین روز رسیدمحمد رستگاری معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران درباره وضعیت کیفی هوای امروز (دوشنبه) پایتخت‌نشینان، اظهار داشت: بر اساس داده‌های به دست آمده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی، هوای تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 صبح امروز (دوشنبه) در شرایط ناسالم برای تمام افراد جامعه قرار دارد.

وی افزود: میانگین ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون به میزان 156 بیانگر قرارگیری کیفیت هوای امروز پایتخت‌نشینان در شرایط ناسالم برای تمام افراد جامعه است.

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه آلودگی هوای امروز به دلیل وارونگی دما ( اینورژن ) بوده است، گفت: ایستگاه سنجش آلودگی هوای فرمانداری شهرری در منطقه 20 با میانگین شاخص کیفی 200، شهرری در منطقه 20 با شاخص 182، تربیت مدرس در منطقه 6 و پارک شکوفه در منطقه 14 با میانگین شاخص 177، شهرداری منطقه 4 با شاخص 173، شهرداری منطقه 21 با میانگین شاخص 169، سوهانک در منطقه یک ، دانشگاه تهران در منطقه 6 و شریف در منطقه 2 با میانگین شاخص کیفی 167، پارک رازی در منطقه 11 با شاخص 161، شهرداری منطقه 15 با شاخص 160، پاسداران در منطقه 3 با شاخص 159، پارک سلامت در منطقه 17 با شاخص 155، پیروزی در منطقه 13 با شاخص 154، میدان امام خمینی در منطقه 12، دانشگاه علم و صنعت در منطقه 4 و ستاد بحران در منطقه 7 با میانگین شاخص 153؛ ناسالم‌ترین مناطق امروز پایتخت برای تمامی افراد جامعه هستند.

رستگاری در پایان تأکید کرد: کودکان، سالمندان، بیماران قلبی، ریوی و تنفسی از حضور، تردد، انجام فعالیت‌های بدنی در فضای آزاد خودداری کنند، البته این توصیه مشمول سایر شهروندان نیز می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


اطلاعیه های دیروز:( دوشنبه 24 آبان)
مدارس ابتدایی تهران دوشنبه 24 آبان 95 تعطیل است
بر اساس اعلام کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران مهد کودک، پیش دبستانی و مدارس ابندایی تهران تعطیل است.
 
دومین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای شهر تهران به ریاست استاندر تهران و حضور دستگاه های عضو کمیته تشکیل شد. 

براساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای شهر تهران فردا مهدهای کودک، پیش دبستانی و دبستان های سراسر شهر تهران تعطیل خواهد بود. 

این تعطیلی شامل مراکز آموزشی فیروکوه، دماوند و پردیس نمی شود. 

بر این اساس، طرح ترافیک که شامل محدوده زوج و فرد هم می شود تا ساعت 19 اجرا خواهد شد این در حالی است که تمام مصوبات قبلی پا برجا خواهد بود. 
منبع: خبرگزاری میزان

محمد بازگیر رئیس اداره محیط زیست تهران  پیرامون وضعیت تعطیلی مدارس برای فردا و با توجه به اینکه شرایط آلودگی هوا همچنان برقرار است، اظهار داشت: طبق جلسه اضطراری که روز گذشته برگزار شد روند تعطیلی مدارس فقط مربوط به ساعت ورزش می‌شود.

وی ادامه داد: طبق تصمیم‌گیری‌ها مدارس فردا دایر هستند و فقط کاهش فعالیت‌های فیزیکی در فضای باز در دستور کار قرار دارد.

بازگیر یادآور شد: تصمیم برای تعطیلی مدارس در جلسه اضطرار مطرح شده و قطعی می‌شود و با توجه به اینکه امروز جلسه جدیدی تشکیل نشده و تصمیم‌گیری‌ها از روز گذشته فقط تعطیلی ساعت ورزش بوده لذا تغییری تا این لحظه در تصمیمات ارائه نشده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

هنوز در مورد تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا تصمیمی گرفته نشده است

ناصر مهردادی با اشاره به اینکه امروز بر اساس آمارهای مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست تهران، وضعیت هوای تهران در شرایط اضطرار قرار داشت، گفت: شب گذشته و به دنبال افزایش میزان آلاینده کمیته اضطرار تشکیل شد اما به دلیل اینکه میزان آلاینده‌ها در حد اضطرار نبود در مورد تعطیلی مدارس در هیچکدام از مقاطع تصمیمی گرفته نشد و تنها ساعت ورزش مدارس تعطیل شد.

وی ادامه داد: در صورت ادامه و تشدید آلودگی هوا در تهران دوباره کمیته هماهنگی عصر امروز و یا فردا صبح تشکیل می‌شود تا تصمیمات جدیدی برای کنترل آلودگی هوا گرفته شود.

بر اساس اعلام مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران وضعیت کیفی هوای تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11 در شرایط ناسالم قرار داشت و میزان غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون عدد 156 را نشان می‌داد که نشان‌دهنده شرایط قرمز و بحرانی در هوای تهران است.

منبع:فارس


اطلاعیه یکشنبه:محمد رستگار معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران  از تعطیلی ساعت ورزش در مدارس پایتخت خبر داد و عنوان کرد: با توجه به شرایط موجود مدارس تهران در تمامی مقاطع دایر است و فقط ساعت ورزش مدارس شهرتهران روزهای یکشنبه 23 آبان و دوشنبه 24 آبان با تعطیلی مواجه شد.

وی ادامه داد: این شرایط برای 48 ساعت آینده وجود داشته و تعطیلی کامل مدارس اعلام نشده است.

گفتنی است  به نقل از آموزش و پرورش شهر تهران توصیه به مدیران و مسئولان مدارس این است که در زنگ تفریح و مراسم صبحگاه با توجه به وضعیت کنونی آلودگی هوا، دانش‌آموزان کمتر در معرض آلودگی قرار گیرند.

همچنین پیشنهاد می شود زنگ تفریح مدارس درکلاس‌های درس برگزار شود و از فعالیت بدنی دانش‌آموزان در حیاط مدرسه جلوگیری شود.


وضعیت آلودگی هوای تهران امروز یکشنبه 23 آبان 95

کیفیت هوای تهران در شرایط قرمز قرار گرفت/ مناطقی که در شرایط بسیار ناسالم قرار دارد

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه هوای تهران با میانگین شاخص کیفی 154 در شرایط ناسالم برای تمام افراد جامعه قرار دارد ،گفت: منطقه چهار در شرایط بسیار ناسالم و 15 منطقه دیگر در شرایط ناسالم برای تمامی افراد جامعه گزارش شده‌اند.

کیفیت هوای تهران در شرایط قرمز قرار گرفت / منطقه چهار در شرایط بسیار ناسالم قرار داردمحمد رستگاری معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران ؛ درباره وضعیت کیفی امروز (یکشنبه) پایتخت ‌نشینان، اظهار داشت: بر اساس داده‌های به دست آمده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی، هوای تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 صبح امروز (یکشنبه ) در شرایط ناسالم برای تمام افراد جامعه قرار دارد.

وی افزود: میانگین ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون به میزان 154، بیانگر قرارگیری کیفیت هوای امروز پایتخت‌نشینان در شرایط ناسالم برای تمام افراد جامعه است.

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه آلودگی هوای امروز به دلیل وارونگی دما ( اینورژن ) بوده است، گفت: ایستگاه سنجش آلودگی شهرداری منطقه چهار با میانگین شاخص 227 در شرایط بسیار ناسالم ، فرمانداری شهرری در منطقه 20 با میانگین شاخص کیفی 195، سوهانک در منطقه یک با میانگین شاخص 181، پارک شکوفه در منطقه 14 با میانگین شاخص 177، دانشگاه تهران و تربیت مدرس در منطقه 6 با میانگین شاخص 175 ، شهرداری منطقه 15 با میانگین شاخص 166 ، شادآباد در منطقه 18 با میانگین شاخص 165، شریف در منطقه 2 با میانگین شاخص 164، پارک رازی در منطقه 11 با میانگین شاخص 161، شهرداری منطقه 21 با شاخص 160، پیروزی در منطقه 13 با شاخص 158، میدان امام‌خمینی در منطقه 12 با شاخص 157، دانشگاه علم و صنعت در منطقه 4 با شاخص 154، ستاد بحران در منطقه 7 با شاخص 153، پاسداران در منطقه 3 و پارک سلامت در منطقه 17 با شاخص کیفی 151؛ پانزده منطقه امروز تهران هستند که در شرایط ناسالم برای تمام افراد جامعه قرار دارند.

رستگاری در پایان تأکید کرد: کودکان، سالمندان، بیماران قلبی، ریوی و تنفسی از حضور، تردد ، انجام فعالیت‌های بدنی در فضای آزاد خودداری کنند، البته این توصیه مشمول سایر شهروندان نیز می‌شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان


برچسب ها:آیا فردا سه شنبه 25 آبان 95 مدارس تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس فردا سه شنبه 25 آبان 95 ,آیا سه شنبه تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس تهران فردا سه شنبه 25 آبان 95 ,یا سه شنبه مدارس تهران تعطیل است؟,آیا مدارس تهران فردا سه شنبه 25 آبان 95 تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس تهران سه شنبه 25 آبان 95,اطلاعیه تعطیلی مدارس 25 آبان 95,تعطیلی مدارس 25 آبان 95, آیا فردا سه شنبه مدارس تعطیل است؟,آیا فردا سه شنبه 25 آبان مدارس تعطیله؟,آلودگی هوا و تعطیلی مدارس 25 آبان 95,تعطیلی مدارس تهران سه شنبه 25 آبان,اطلاعیه تعطیلی مدارس سه شنبه 25 آبان 95,تعطیلی مدارس و آلودگی هوا 25 آبان 95,آیا مدارس تهران 25 روز سه شنبه آبان 95 تعطیل است / ۹۵/۸/۲۵,وضعیت تعطیلی مدارس تهران بزرگ,تعطیلی مدارس 25 آبان 95 تعطیل است،خبر تعطیلی مدارس آبان ۹۵،تعطیلی مدارس 25 آبان 95