آیا مدارس تبریز فردا سه شنبه 7 دی 95 تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس تبریز فردا سه شنبه 7 دی 95,وضعیت تعطیلی مدارس آذربایجان شرقی سه شنبه 7 دی 95,کدام مدارس آذربایجان شرقی فردا سه شنبه 7 دی 95 تعطیل است؟,اطلاعیه های تعطیلی مدارس سه شنبه 7 دی 95,اخبار تعطیلی مدارس 95/10/7,آیا هفتم دی 95 مدارس آذربایجان شرقی تعطیله؟,بارش برف و باران و تعطیلی مدارس سه شنبه 7 دی 95,آلودگی هوا و تعطیلی مدارس سه شنبه 7 دی 95,آلودگی هوا و تعطیلی مدارس تبریز 7 دی,


آیا مدارس تبریز فردا سه شنبه 7 دی 95 تعطیل است؟
وضعیت تعطیلی مدارس تبریز سه شنبه 7 دی 95:

هوای تبریز همچنان در وضعیت ناسالم/ هیچ تصمیمی برای تعطیلی مدارس گرفته نشده است

"حمید قاسمی" دقایقی پیش در گفتگو با خبرنگار «نصر» با اشاره به پایداری و وارونگی هوای کلان شهر تبریز، گفت: در طی روزهای گذشته پایداری هوا و پدیده وارونگی باعث تشدید آلودگی هوای تبریز شده است و بارش برف در دو روز گذشته نیز کمکی به کاهش میزان آلایندگی هوا نکرده است.

وی ادامه داد: در همین راستا کمیته اضطرار در روز گذشته تشکیل شد و نسبت به اعلام تعطیلی کلیه مدارس تبریز تصمیم گیری شد.

قاسمی با بیان اینکه امروز به دلیل تعطیلی مدارس شاهد کاهش چشمگیر تردد خودروها در سطح شهر بودیم، گفت: شاخص آلودگی هوای تبریز دیروز 186 پی. اس. آی بود که در ساعت 10 صبح امروز به 181 پی. اس. آی رسید و هم اکنون هم شاخص آلودگی هوای تبریز به 163 پی. اس. آی رسیده است.

وی از تعطیلی زنگ ورزش مدارس تبریز خبر داد و گفت: اگر امکان برگزاری کلاس های ورزشی در سالت سرپوشیده در مدارس فراهم نباشد، زنگ ورزش مدارس تبریز فردا برگزار نمی شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی به برگزاری کمیته اضطرار آلودگی هوای تبریز اشاره کرد و گفت: در این جلسه هیچ تصمیمی برای تعطیلی مدارس تبریز به علت آلودگی هوا گرفته نشد و خبرهایی از این دست نادرست هستند.

وی ادامه داد: پیشبینی می شود روند کاهشی میزان آلودگی هوای تبریز ادامه پیدا کند و در این راستا لازم است شهروندان محترم هم همکاری کنند و حداقل طی امروز و فردا از بیرون آوردن خودروهای شخصی شان خودداری کنند.

قاسمی افزود: کمیته اضطرار آلودگی هوای تبریز از شهروندان محترم تقاضا می کند به جای استفاده از خودروهای شخصی شان، از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنند تا وضعیت هوای تبریز به حد نرمال برسد.

وی در پایان گفت: در شرایط فعلی هوای تبریز، کودکان و سالمندان، افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی نباید از منزل خارج شوند و در صورت لزوم به خروج از منزل، از فعالیت های سنگین و طولانی مدت در هوای آزاد خودداری کنند.

منبع: نصر

اطلاعیه ای برای تعطیلی مدارس روز سه شنبه 7 دی 95 صادر نشد.

فرماندار تبریز:مردم برای کمک به کاهش آلودگی هوا فردا از خودروهای شخصی استفاده نکنند

به گزارش ایرنا، رحیم شهرتی فر روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان تبریز افزود: با توجه به درصد بالای آلاینده های مربوط به تردد وسائط نقلیه در تبریز، مردم برای گذر از این شرایط بحرانی احساس وظیفه کرده و از تردد با خودروهای شخصی خود در مواقع غیرضروری خودداری کنند.
وی آموزش های عمومی و فرهنگ سازی برای پیشگیری از بحران و مدیریت شرایط بحرانی را ضروری دانست و اظهار کرد: در این خصوص آموزش های عمومی و فرهنگ سازی نادیده گرفته می شود.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان تبریز یادآوری کرد: اگر جلسات آموزشی و توجیه مردم بطور مطلوب انجام می شد اکنون نیاز به تشکیل جلسات متعدد بحران آلودگی هوا نبودیم.
شهرتی فر، ادامه داد: آموزش مصرف درست گاز طبیعی در منازل، خودداری از آوردن خودروهای شخصی در مواقع غیرضروری، تغذیه مفید در مواقع آلودگی هوا، کمک های اولیه به مصدومان در شرایط بحرانی و سایر آموزش های مشابه ضروری است و دستگاه های متولی موظف به برنامه ریزی و اجرای آن هستند.
وی بر نقش ارتباط موثر با مراکز دانشگاهی و سفارش تحقیقات علمی در پیشگیری و حل بحران تاکید کرد و از کارگروه های 14 گانه و ادارات متولی آن خواست کارشناسان و افراد خبره خارج از مجموعه اداری خود را شناسایی و از تجربیات و نظرات آنان در برنامه ریزی و آموزش استفاده لازم را ببرند.

کاهش میزان آلایندگی هوای تبریز از فردا

محمد اشجعی روز دوشنبه به ایرنا گفت: در زمان حاضر شرایط مه دود و غبار محلی در این کلانشهر حاکم بوده و سرعت باد 2 متر بر ثانیه است.
وی کمینه و بیشینه دمای هوای تبریز در 24 ساعت گذشته را به ترتیب 5 درجه سانتی گراد زیر صفر و یک درجه سانتی گراد بالای صفر اعلام کرد و گفت: در زمان حاضر دمای هوای این شهر صفر درجه سانتی گراد است که نسبت به مدت مشابه روز گذشته 3 درجه سانتی گراد گرمتر شده است. 
اشجعی بیشترین بارش 24 ساعت گذشته را مربوط به بستان آباد با 6.2 میلی متر اعلام کرد و گفت: در زمان حاضر بارش برف در استان متوقف شده است.
وی با اشاره به اینکه با فعالیت موج ضعیف بارشی از فردا انتظار بارش برف به صورت پراکنده در برخی نقاط استان را خواهیم داشت، گفت: این موج زودگذر بوده و از ظهر چهارشنبه استان را ترک می کند.
اشجعی اعلام کرد: در 24 ساعت گذشته بیشینه دمای استان با سراب و اهر با 6 درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما از مرند با 8 درجه سانتی گراد زیر صفر گزارش شد.
به گزارش ایرنا، هوای کلانشهر تبریز امروز برای ششمین روز متوالی در شرایط ناسالم قرار دارد و بر اساس آخرین آمار استخراجی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در این شهر، شاخص آلودگی هوا نسبت به ذرات معلق 2.5 میکرون 183 پی. اس. آی و به حالت هشدار رسیده است.
منبع: ایرنا


برچسب ها:آیا مدارس تبریز فردا سه شنبه 7 دی 95 تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس تبریز فردا سه شنبه 7 دی 95,وضعیت تعطیلی مدارس آذربایجان شرقی سه شنبه 7 دی 95,کدام مدارس آذربایجان شرقی فردا سه شنبه 7 دی 95 تعطیل است؟,اطلاعیه های تعطیلی مدارس سه شنبه 7 دی 95,اخبار تعطیلی مدارس 95/10/7,آیا هفتم دی 95 مدارس آذربایجان شرقی تعطیله؟,بارش برف و باران و تعطیلی مدارس سه شنبه 7 دی 95,آلودگی هوا و تعطیلی مدارس سه شنبه 7 دی 95,آلودگی هوا و تعطیلی مدارس تبریز 7 دی,