سرگرمی و فال روزانه و مطالب خواندنی

۱۲۵ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

گرفتن خلافی خودرو از طریق اینترنت و پیامک

گرفتن خلافی خودرو از طریق اینترنت و پیامک,استعلام خلافی خودرو اینترنتی,خلافی خودرو پیامک,خلافی ماشین با اس ام اس,استعلام میزان خلافی خودرو ،پرداخت اینترنتی خلافی خودرو ،پرداخت خلافی خودرو با پیامک ،خلافی خودرو ،خلافی ماشین با تلفن ،خودرو ،دریافت نمره منفی گواهینامه با پیامک  ،کارت خودرو ،هزینه خلافی ماشین با پیامک ،واریز خلافی خودرو ,خلافی آنلاین
گرفتن خلافی خودرو از طریق اینترنت و پیامک
سرهنگ کرمی اسد در خصوص استعلام خلافی خودرو و نمره منفی گواهینامه از طریق اینترنت گفت:صاحبان خودرو جهت اطلاع از آخرین مبلغ خلافی خودروی خود می توانند به سایت اینترنتی راهور به نشانی www.Rahvar120.ir مراجعه کنند. 
 
وی در خاتمه نیز به تغییر شماره سامانه پیامکی برای اطلاع از خلافی خودرو اشاره کرد و افزود:سامانه پیامکی 30005151 از دسترس خارج شده و مالکان خودرو از این پس برای اطلاع از میزان خلافی خود می بایست شماره VIN خودرو را به سامانه پیامکی 1101202020 ارسال کنند، البته این سامانه به صورت موقت راه اندازی شده است تا پل ارتباطی ما با مردم قطع نشود.
منبع: شمانیوز

استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت:

بدین منظور بر روی عکس زیر کلیک کرده و یا به آدرس سایت پلیس راهور به نسانی (http://rahvar120.ir)  مراجعه کرده شماره بارکد پستی مندرج در پشت کارت (مطابق با عکس زیر ) خودرو را در قسمت توضیح داده شده وارد کنید 

خلافی خودرو

خلافی خودرو

 

خلافی خودرو

خلافی خودرو

 

برای مشاهده خلافی اینجا کلیک کنید    :    

http://estelam.rahvar120.ir/?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=2371665

 

برای پرداخت آنلاین خلافی اینجا کلیک کنید   :  https://sadad.shaparak.ir/billpayment

 

دریافت خلافی ماشین از طریق پیامک ( پیام کوتاه SMS )

بدین منظور :

ابتدا پشت کارت ماشین خود را ملاحظه کنید. در پشت این کارت ، یک کد ۱۷ رقمی به شکل عمودی حک شده است. این کد با IR شروع میشود.

 

خلافی خودرو

خلافی خودرو

اکنون شما میبایست این کد را به شماره  ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰   از طریق SMS ارسال کنید.

حدودا بعد از چهل ثانیه مقدار جریمه ماشین و تعداد دفعات آن برای شما ارسال میشود. در تکمیل اخذ صورت وضعیت خلافی خودرو از طریق پیامک:

به منظور پرداخت آنلاین ،‌ شناسه قبض و شناسه پرداخت هم به پیامک صورت وضعیت خلافی خودرو اضافه شد

  برابر اعلام معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، با توجه به فعال بودن سیستم دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت، صورت وضعیت خلافی خودرو از طریق ارسال VIN مندرج در پشت کارت خودرو و درج یک کراکتر ستاره در آخر آن به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ و امکان الکترونیکی قبوض بدون مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی میسر شد.

( رئیس پلیس مرکز اجرائیات راهور ناجا  اعلام کرد :  سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۱۵۱ و ۱۱۰۰۰۵۱۵۱  از دسترس خارج شده و مالکان خودرو از این پس برای اطلاع از میزان خلافی خود می‌بایست شماره VIN خودرو را به سامانه پیامکی۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنند ) 

شماره تلفن دریافت صورت خلافی خودرو ها

هموطنان می توانند بدون این که از منزل و یا محل کار خود خارج شوند فقط با گرفتن شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ از میزان جرائم و تخلفات وسیله نقلیه خود مطلع شوند.

دریافت نمره منفی هر راننده از طریق پیامک ( پیام کوتاه SMS )

بدین منظور :
به گفته سردار اسکندر مومنی، رانندگان می توانند با ارسال شماره گواهینامه خود به به پیامک ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ از نمره منفی و کارنامه رانندگی خود مطلع شوند

اطلاع از جابه جایی اتومبیل به پارکینگ پلیس از طریق پیامک ( پیام کوتاه SMS )
از این پس می توانید از طریق اس ام اس با ارسال (اعداد شماره پلاک خودرو) به شماره ۳۰۰۰۵۳۵۳ از جا به جایی خودرو در محل های پارک ممنوع توسط پلیس مطلع شوید

برای نمونه : شماره پلاک |ایران۴۴|۳۴۵ ج ۱۲| را باید به این شکل بفرستید : ۱۲۳۴۵۴۴ اطلاع وضعیت راه بین دو شهر خاص از طریق پیامک ( پیام کوتاه SMS )

هموطنان می‌توانند در هر نقطه از کشور با ارسال پیش شماره‌ تلفن شهر مبدا و مقصد، اطلاعات مسیر مورد نظر خود را دریافت کنند.

بدین صورت که بایستی ابتدا کد تلفن شهر مبدا و پس از قراردادن فاصله ، کد شهر مقصد را از طریق سرویس پیامک تلفن همراه به شماره ۳۰۰۰۱۴۱ ارسال کرد ، تا در اسرع وقت مسافت بین دو شهر و آخرین وضعیت مسیر درخواستی از طریق پیام کوتاه اعلام شود.
به طور مثال ، برای دریافت اطلاعات مسیر تهران قزوین ، باید یک پیامک با ساختار ۰۲۸۱ ۰۲۱ به شماره ۳۰۰۰۱۴۱ ارسال شود.

منبع:www.donyayekhodro.com


برچسب ها:گرفتن خلافی خودرو از طریق اینترنت و پیامک,استعلام خلافی خودرو اینترنتی,خلافی خودرو پیامک,خلافی ماشین با اس ام اس,استعلام میزان خلافی خودرو ،پرداخت اینترنتی خلافی خودرو ،پرداخت خلافی خودرو با پیامک ،خلافی خودرو ،خلافی ماشین با تلفن ،خودرو ،دریافت نمره منفی گواهینامه با پیامک  ،کارت خودرو ،هزینه خلافی ماشین با پیامک ،واریز خلافی خودرو 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ja Si

وضعیت تعطیلی مدارس آذربایجان شرقی فردا چهارشنبه 1 دی 95

وضعیت تعطیلی مدارس آذربایجان شرقی چهارشنبه 1 دی 95,آیا مدارس تبریز فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟,کدام مدارس آذربایجان شرقی فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟,آیا مدارس آذربایجان شرقی 1 دی تعطیل است,اخبار تعطیلی مدارس آذربایجان شرقی 30 آذر 95,
وضعیت تعطیلی مدارس آذربایجان شرقی فردا چهارشنبه 1 دی 95

بارش برف برخی از مدارس استان آذربایجان شرقی را در چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل کرد مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: بارش برف و سردی هوا برخی از مدارس استان را در روز چهارشنبه تعطیل کرد. 

نادر فکورنیا افزود: به علت برودت هوا و یخبندان مدارس تمام مقاطع تحصیلی در روستاها و  مقاطع  پیش دبستانی و ابتدایی شهری و تمام مقاطع تحصیلی مدارس استثنایی در مراغه فردا چهار شنبه در شیفت صبح تعطیل است.

وی سپس ادامه داد: همچنین به علت برودت هوا و یخبندان تمام مدارس شهرستان اهر اعم از مناطق شهری و روستایی  فردا چهارشنبه در شیفت قبل از ظهر راس ساعت ۹ صبح  شروع خواهند شد.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اظهار داشت: همچنین فردا چهار شنبه مدارس مناطق شهری و روستایی شهرستان ورزقان قبل از ظهر راس ساعت ۹ صبح شروع خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب ها:وضعیت تعطیلی مدارس آذربایجان شرقی چهارشنبه 1 دی 95,آیا مدارس تبریز فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟,کدام مدارس آذربایجان شرقی فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟,آیا مدارس آذربایجان شرقی 1 دی تعطیل است,اخبار تعطیلی مدارس آذربایجان شرقی 30 آذر 95,

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ja Si

آیا مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟

آیا مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95 ,وضعیت تعطیلی مدارس چهارشنبه 1 دی 95,اطلاعیه تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95,اخبار تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95,خبر تعطیلی مدارس,وضعیت تعطیلی مدارس آذربایجان شرقی چهارشنبه 1 دی 95,وضعیت تعطیلی مدارس چهارمحال بختیاری فردا چهارشنبه 1 دی 95,وضعیت تعطیلی مدارس اردبیل فردا چهارشنبه 1 دی 95,آیا مدارس تبریز فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟,بارش برف و وضعیت تعطیلی مدارس چهارشنبه 1 دی,آِذر فردا مدارس مشهد چهارشنبه 1 دی تعطیل است؟,اطلاعیه تعطیلی مدارس آذربایجان شرقی در1 دی ماه 95,وضعیت تعطیلی مدارس تبریز فردا چهارشنبه 1 دی,وضعیت تعطیلی مدارس آذربایجان غربی و زنجان و چهار محال بختیاری  و کرمانشاه چهارشنبه 1 دی 95,آیا مدارس تبریز و گیلان و مازندران و خراسان و لرستان فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس تهران ، بیرجند ، ارومیه، کردستان و ایلام و چالوس فردا چهارشنبه 1 دی 95,آیا فردا مدارس کرج چهارشنبه 1 دی تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس تهران چهارشنبه,مدارس کدام استان ها فردا چهارشنبه 1 دی تعطیل است؟,

آیا مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟


وضعیت تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95:

مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی شهرستان گرمه در نوبت عصر تعطیل شد

اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی دراطلاعیه ای مراکز پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و استثنایی نوبت عصر شهرستان گرمه را به علت برودت هوا و یخبند ان در این شهرستان تعطیل اعلام کرد.

بارش سنگین برف که از نخستین ساعات بامداد روز چهارشنبه نخستین روز فصل زمستان در خراسان شمالی آغاز شد و هم اکنون نیز در برخی نقاط استان ادامه دارد موجب تعطیلی مدارس مانه و سملقان ، راز و جرگلان و بخش شوقان جاجرم در این استان شد.
بارش برف همچنین باعث بسته شدن محور ارتباطی خراسان شمالی به استان سمنان شد و علاوه بر این، محورهای بجنورد – اسفراین ،آشخانه- بجنورد ، آشخانه -جنگل گلستان، چمن بید - گرمه و سه راهی پیش قلعه به غلامان را هم لغزنده کرده که تردد خودروها در این محورها تنها با زنجیر چرخ امکانپذیر است.
استان 938 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرارداد و هم اکنون افزون بر 160 هزار دانش آموز در مقاطع گوناگون این استان تحصیل می کنند.
منبع: ایرنا

امروز چهارشنبه 1 دی مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی فیروزکوه تعطیل است

برف و یخبندان در روز اول زمستان مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی فیروزکوه را تعطیل کرد‌.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران  تسنیم «پویا» به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عومی اداره کل  آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران‌، مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی آموزش و پرورشش  فیروزکوه در روز یکم دی ماه به دلیل بارش برف و یخبندان تعطیل است.

مدارس برخی مناطق خراسان شمالی تعطیل شد

مدیرکل آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: به دلیل بارش برف و برودت هوا مدارس برخی از مناطق بجنورد امروز تعطیل است.

براتعلی حاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: بااطلاع از وضعیت جوی و هماهنگی با  فرمانداران شهرستان‌های استان تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان مانه و سملقان در نوبت صبحح  و عصر تعطیل است.

حاتمی تصریح کرد: همچنین در شهرستان گرمه نیز به دلیل برودت هوا و بارش برف در مقطع ابتدایی، استثنایی و اول متوسطه در نوبت صبح مدارس تعطیل شد.

وی افزود: در شهرستان رازوجرگلان نیز تمامی مقاطع تحصیلی در نوبت صبح و عصر تعطیل است و در شهرستان جاجرم نیز به دلیل برودت هوا در بخش شوقان تمامی مقاطع مدارس تعطیل است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: هر چند در بجنورد مرکز استان خراسان شمال نیز شاهد بارش برف و رحمت الهی بوده‌ایم اما مدارس در این شهرستان در نوبت صبح و عصر دایر است.

بارش شدید برف برخی مدارس دامغان را تعطیل کرد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دامغان از تعطیلی برخی از مدارس این شهرستان به دلیل برودت هوا و بارش شدید برف خبر داد.

حجت‌الله رستمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دامغان اظهار داشت: بارش برف همه مدارس دو شهر شمالی شهرستان دامغان را تعطیل کرده و بدین ترتیب همه مدارس در همه مقاطع شهرهای دیباج و کلاته رودبار شهرستان دامغان امروز تعطیل است.

وی با اشاره به شدت بارش برف، برودت هوا و یخبندان سطح معابر در روستاهای شهرستان دامغان بیان کرد: بر این اساس همه مدارس در همه مقاطع روستاهای شهرستان دامغان نیز امروز تعطیل است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دامغان با اشاره به وضعیت فعالیت مدارس در شهر دامغان با توجه به بارش برف بیان کرد: بر این اساس مدارس مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی دوره‌های اول و دوم ومتوسطه اول شهردامغان نیز تعطیل است.

رستمیان اضافه کرد: امروز مدارس مقطع متوسطه دوم شهر دامغان کماکان دایر بوده و روال عادی در آن برقرار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم مدارس شهرستان دامغان قرار بود که با دو ساعت تاخیر آغاز به‌کار کند اما به دلیل  برودت هوا مدارس مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی دوره‌های اول و دوم ومتوسطه اول شهردامغان نیزز  تعطیل شد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

تعطیلی مدارس 4 شهر خراسان‌شمالی به خاطر بارش برف و کولاک

نقی هجرتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: بارش برف مدارس مانه و سملقان، گرمه، راز و جرگلان و شوقان را به تعطیلی کشاند.

وی توضیح داد: بر همین اساس  همه مقاطع تحصیلی شهرستان مانه و سملقان به خاطر بارش برف در شیفت صبح و بعد از ظهر تعطیل شدند.

مسوول روابط عمومی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: همچنین مقاطع پیش‌دبستانی، دبستانی، متوسطه اول در شهرستان گرمه صرفا در نوبت صبح تعطیل هستند.

وی درباره تعطیلی مدارس شهرستان مرزی راز و جرگلان هم تصریح کرد: همه مقاطع تحصیلی در این شهرستان در نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل شدند.

مسوول روابط عمومی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی خاطرنشان کرد: همچنین مدارس شوقان از توابع جاجرم در نوبت صبح تعطیل هستند.

وی درباره تعطیلی سایر مدارس شهرستان‌های استان هم به خاطر بارش برف گفت: هرگونه تصمیم جدید توسط رسانه های استان اطلاع رسانی خواهدشد.

بارش برف که از بامداد امروز خراسان شمالی را فرا گرفته چهره زمستانی به این استان در نخستین روز از این فصل بخشیده است.

منبع: خبرگزاری فارس

با اعلام تعطیلی در روز چهارشنبه؛هفته بدون درس برای دانش آموزان اردبیل تکمیل شد/تعطیلی مدارس نمین
به دلیل برودت هوا مدارس اردبیل در روز چهارشنبه نیز تعطیل اعلام شد تا هفته بدون درس برای دانش آموزان مرکز استان تکمیل شود،چراکه مدارس برخی مناطق استان از چهارشنبه هفته قبل تعطیل است.

به گزارش خبرنگار مهر، بارش برف که از اواخر هفته گذشته سرمای استخوان سوزی را در استان اردبیل حاکم کرده است، موجب اعلام تعطیلی مکرر مدارس شد.

بطوریکه از روز پنج شنبه هفته گذشته دانش آموزان بسیاری از مناطق استان روی کلاس درس را ندیده‌اند و والدین نیز نگران جبران برنامه عقب مانده تحصیلی فرزندان خود هستند.

تداوم برودت هوا که مدارس نوبت بعدازظهر را نیز در این مدت به تعطیلی کشانده اینبار به روز هفتم رسید.

بر اساس اعلام آموزش‌وپرورش استان در روز چهارشنبه یک دی‌ماه مدارس سری قبل از شهر اردبیل و نمین در مقطع پیش‌دبستانی به علت بارش برف و برودت هوا تعطیل اعلام شده است.

با احتساب تعطیلی مدارس در دو روز پنج شنبه و جمعه اغلب دانش آموزان مقطع ابتدایی و پیش‌دبستانی اردبیل به مدت ۹ روز از درس و مدرسه دور مانده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر


مدارس ابتدایی خوانسار فردا تعطیل است/ سایر مقاطع با تأخیر آغاز می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از خوانسار، با فرا رسیدن فصل زمستان و رسیدن پاییز به انتهای جاده، مردم استان اصفهان فصل خزان را با بارش برف به پایان رساندند.

بارش برف و باران از صبح امروز در نقاط مختلف استان اصفهان آغاز شده است که مناطق غربی و جنوبی این استان سهم بیشتری از نزول نعمات الهی داشته‌اند.

یلدای امشب خوانسار هم با بارش برف سفید شده و یخ زدگی معابر را در پی سرما و برودت هوا به دنبال داشته است.

طبق اعلام فرمانداری خوانسار به سبب بارش برف و یخ زدگی معابر، مدارس ابتدایی خوانسار فردا تعطیل است،اما دانش‌آموزان بقیه مقاطع با یک ساعت تأخیر سر کلاس حاضر می‌شوند.


بارش برف برخی از مدارس استان آذربایجان شرقی را در چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل کرد مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: بارش برف و سردی هوا برخی از مدارس استان را در روز چهارشنبه تعطیل کرد. 

نادر فکورنیا افزود: به علت برودت هوا و یخبندان مدارس تمام مقاطع تحصیلی در روستاها و  مقاطع  پیش دبستانی و ابتدایی شهری و تمام مقاطع تحصیلی مدارس استثنایی در مراغه فردا چهار شنبه در شیفت صبح تعطیل است.

وی سپس ادامه داد: همچنین به علت برودت هوا و یخبندان تمام مدارس شهرستان اهر اعم از مناطق شهری و روستایی  فردا چهارشنبه در شیفت قبل از ظهر راس ساعت ۹ صبح  شروع خواهند شد.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اظهار داشت: همچنین فردا چهار شنبه مدارس مناطق شهری و روستایی شهرستان ورزقان قبل از ظهر راس ساعت ۹ صبح شروع خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر

چهارشنبه؛ تعطیلی مدارس ابتدایی در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: مدارس نوبت صبح مقاطع ابتدایی در استان چهارمحال و بختیاری تعطیل است.

به گزارش فارس از شهرکرد به نقل از روابط عمومی مدیرت بحران چهارمحال و بختیاری ستار فرهادی اظهار کرد: فردا چهارشنبه یکم دی‌‌‌‌ماه مدارس مقاطع ابتدایی در نوبت صبح تعطیل خواهد بود.

وی تصریح کرد: شروع به کار تمامی مقاطع تحصیلی و ادارات دولتی نیز فردا از ساعت 09:00 آغاز خواهد شد.
منبع: فارس

بارش باران و برف در اکثر نقاط کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور گفت: با گسترش این سامانه، بارش باران و برف علاوه بر شمال غرب و غرب به دامنه های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی ، تهران و بتدریج به شمال شرق کشور نیز کشیده خواهد شد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، بیان کرد: امروز در مناطقی از سواحل دریای خزر، شمال غرب، غرب کشور و دامنه های البرز مرکزی افزایش ابر ،بارش پراکنده برف و باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که در روز یکشنبه بارش‌ها در سواحل دریای خزر، استان اردبیل ، دامنه های البرز مرکزی و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: همچنین روز یکشنبه شاهد افت دمای نسبی در نوار شمالی کشور خواهیم بود و از بعدازظهر شنبه و طی روز یکشنبه دریای خزر مواج خواهد بود. همچنین، طی سه روز آینده شرق خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود.

وظیفه با اشاره به اینکه از روز دوشنبه سامانه بارشی دیگری مجددا از شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود گفت: روز سه شنبه با گسترش سامانه، بارش باران و برف علاوه بر شمال غرب و غرب به دامنه های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی، تهران و بتدریج به شمال شرق کشور نیز کشیده خواهد شد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت آسمان پایتخت طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان پایتخت روز یکشنبه نیمه ابری همراه با وزش باد و دربعدازظهر افزایش ابر با حداقل دمای 1 و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد و روز دوشنبه نیمه ابری به تدریج کاهش ابر با حداقل دمای 0 و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت بارش برف در استان‌های مختلف

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی روند بارش باران و برف در استان‌های مختلف کشور طی روزهای آینده را تشریح کرد.

احد وظیفه  اظهار کرد: تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی بیانگر عبور موج تراز میانی جو طی امروز از نوار شمالی کشور است که پیامد آن بارش برف و باران و وزش باد در شمال غرب، مناطقی از غرب کشور و سواحل غربی دریای خزر و به تدریج دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی است.

وی افزود: در روز سه‌شنبه 30 آذر، با ورود موج دیگری از جنوب غرب کشور بارش برف و باران و وزش باد شدید موقتی در مناطق جنوب غرب، غرب، نواحی مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و به تدریج در دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق کشور و بارش پراکنده در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه این سامانه روز چهارشنبه اول دی، در شمال شرق و دامنه‌های البرز شرقی فعال خواهد بود، گفت: در روز سه‌شنبه در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شرق و شمال خوزستان، لرستان، ایلام، شمال بوشهر و شمال غرب فارس بارش از میزان بیشتری برخوردار است. همچنین در بعدازظهر سه‌شنبه وزش باد نسبتا شدید در مناطقی از جنوب شرق و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با بیان اینکه توده هوای سرد تا روزهای پایانی هفته در مناطق شمالی کشور ماندگار خواهد بود، اظهار کرد: طی امروز بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس و از اواخر سه‌شنبه غرب خلیج فارس مواج است که به تدریج در روز چهارشنبه بخش‌های مرکزی و شرقی نیز مواج خواهد شد. بنابراین همراه داشتن تجهیزات زمستانه برای گذر از جاده‌های کوهستانی البرز و زاگرس به سبب بارش برف، مدیریت انتقال و مصرف سوخت و انرژی در نوار شمالی کشور بویژه از چهارشنبه تا آخر هفته جاری به سبب ماندگاری هوای سرد و  اجتناب از تردد قایق‌های کوچک ماهیگیری و تفریحی در خلیج فارس از جمله توصیه‌های سازمان هواشناسی برای به حداقل رساندن خطرات و خسارت‌ها است.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه تا اواخر وقت امروز در شمال غرب و غرب کشور بارش برف قطع می شود، گفت: تا اوایل امشب دوشنبه 29 آذر، بارش برف در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل،کردستان، زنجان و غرب کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود. همچنین در روز سه‌شنبه 30 آذر، بارش برف و باران در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شرق و شمال خوزستان، لرستان، ایلام، شمال بوشهر و شمال غرب فارس، مرکزی، اصفهان، قزوین، البرز و تهران و بتدریج سمنان برقرار خواهد بو و در روز چهارشنبه اول دی، بارش برف در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران در روز سه‌شنبه 30 آذر، نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات بارش برف و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 5 و منفی 2 درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه اول دی، صاف تا قسمتی ابری، همراه با مه صبحگاهی، گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 7 و منفی 2 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع: ایسنا


برچسب ها:آیا مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95 ,وضعیت تعطیلی مدارس چهارشنبه 1 دی 95,اطلاعیه تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95,اخبار تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95,خبر تعطیلی مدارس,وضعیت تعطیلی مدارس آذربایجان شرقی چهارشنبه 1 دی 95,وضعیت تعطیلی مدارس چهارمحال بختیاری فردا چهارشنبه 1 دی 95,وضعیت تعطیلی مدارس اردبیل فردا چهارشنبه 1 دی 95,آیا مدارس تبریز فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟,بارش برف و وضعیت تعطیلی مدارس چهارشنبه 1 دی,آِذر فردا مدارس مشهد چهارشنبه 1 دی تعطیل است؟,خ,وضعیت تعطیلی مدارس تبریز فردا چهارشنبه 1 دی,وضعیت تعطیلی مدارس آذربایجان غربی و زنجان و چهار محال بختیاری  و کرمانشاه چهارشنبه 1 دی 95,آیا مدارس تبریز و گیلان و مازندران و خراسان و لرستان فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس تهران ، بیرجند ، ارومیه، کردستان و ایلام و چالوس فردا چهارشنبه 1 دی 95,آیا فردا مدارس کرج چهارشنبه 1 دی تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس تهران چهارشنبه,مدارس کدام استان ها فردا چهارشنبه 1 دی تعطیل است؟,

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ja Si

وضعیت تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95 | آیا چهارشنبه مدارس تعطیل است؟

وضعیت تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95 | آیا چهارشنبه مدارس تعطیل است؟,آیا فردا چهارشنبه 1 دی 95 مدارس تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس چهارشنبه 1 دی 95,اطلاعیه تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95,اخبار تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95,خبر تعطیلی مدارس,وضعیت تعطیلی مدارس آذربایجان شرقی چهارشنبه 1 دی 95,وضعیت تعطیلی مدارس اردبیل فردا چهارشنبه 1 دی 95,آیا مدارس کرج فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟,بارش برف و وضعیت تعطیلی مدارس چهارشنبه 1 دی,آِذر فردا مدارس مشهد چهارشنبه 1 دی تعطیل است؟,خبرهای تعطیلی مدارس در استان ها فردا چهارشنبه 1 دی 95,وضعیت تعطیلی مدارس تبریز فردا چهارشنبه 1 دی,وضعیت تعطیلی مدارس آذربایجان غربی و زنجان و چهار محال بختیاری  و کرمانشاه چهارشنبه 1 دی 95,آیا مدارس تبریز و گیلان و مازندران و خراسان و لرستان فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس تهران ، بیرجند ، ارومیه، کردستان و ایلام و چالوس فردا چهارشنبه 1 دی 95,آیا فردا مدارس کرج چهارشنبه 1 دی تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس تهران چهارشنبه,مدارس کدام استان ها فردا چهارشنبه 1 دی تعطیل است؟,

وضعیت تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95 | آیا چهارشنبه مدارس تعطیل است؟
آیا مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟
کدام مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟

مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی شهرستان گرمه در نوبت عصر چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل شد

اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی دراطلاعیه ای مراکز پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و استثنایی نوبت عصر شهرستان گرمه را به علت برودت هوا و یخبند ان در این شهرستان تعطیل اعلام کرد.

بارش سنگین برف که از نخستین ساعات بامداد روز چهارشنبه نخستین روز فصل زمستان در خراسان شمالی آغاز شد و هم اکنون نیز در برخی نقاط استان ادامه دارد موجب تعطیلی مدارس مانه و سملقان ، راز و جرگلان و بخش شوقان جاجرم در این استان شد.
بارش برف همچنین باعث بسته شدن محور ارتباطی خراسان شمالی به استان سمنان شد و علاوه بر این، محورهای بجنورد – اسفراین ،آشخانه- بجنورد ، آشخانه -جنگل گلستان، چمن بید - گرمه و سه راهی پیش قلعه به غلامان را هم لغزنده کرده که تردد خودروها در این محورها تنها با زنجیر چرخ امکانپذیر است.
استان 938 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرارداد و هم اکنون افزون بر 160 هزار دانش آموز در مقاطع گوناگون این استان تحصیل می کنند.
منبع: ایرنا

امروز چهارشنبه 1 دی 95 مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی فیروزکوه تعطیل است

برف و یخبندان در روز اول زمستان مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی فیروزکوه را تعطیل کرد‌.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران  تسنیم «پویا» به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عومی اداره کل  آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران‌، مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی آموزش و پرورش فیروزکوه در روز یکم دی ماه به دلیل بارش برف و یخبندان تعطیل است.

مدارس برخی مناطق خراسان شمالی چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل شد

مدیرکل آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: به دلیل بارش برف و برودت هوا مدارس برخی از مناطق بجنورد امروز تعطیل است.

براتعلی حاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: بااطلاع از وضعیت جوی و هماهنگی با  فرمانداران شهرستان‌های استان تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان مانه و سملقان در نوبت صبح و عصر تعطیل است.

حاتمی تصریح کرد: همچنین در شهرستان گرمه نیز به دلیل برودت هوا و بارش برف در مقطع ابتدایی، استثنایی و اول متوسطه در نوبت صبح مدارس تعطیل شد.

وی افزود: در شهرستان رازوجرگلان نیز تمامی مقاطع تحصیلی در نوبت صبح و عصر تعطیل است و در شهرستان جاجرم نیز به دلیل برودت هوا در بخش شوقان تمامی مقاطع مدارس تعطیل است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: هر چند در بجنورد مرکز استان خراسان شمال نیز شاهد بارش برف و رحمت الهی بوده‌ایم اما مدارس در این شهرستان در نوبت صبح و عصر دایر است.

بارش شدید برف برخی مدارس دامغان را در چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل کرد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دامغان از تعطیلی برخی از مدارس این شهرستان به دلیل برودت هوا و بارش شدید برف خبر داد.

حجت‌الله رستمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دامغان اظهار داشت: بارش برف همه مدارس دو شهر شمالی شهرستان دامغان را تعطیل کرده و بدین ترتیب همه مدارس در همه مقاطع شهرهای دیباج و کلاته رودبار شهرستان دامغان امروز تعطیل است.

وی با اشاره به شدت بارش برف، برودت هوا و یخبندان سطح معابر در روستاهای شهرستان دامغان بیان کرد: بر این اساس همه مدارس در همه مقاطع روستاهای شهرستان دامغان نیز امروز تعطیل است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دامغان با اشاره به وضعیت فعالیت مدارس در شهر دامغان با توجه به بارش برف بیان کرد: بر این اساس مدارس مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی دوره‌های اول و دوم ومتوسطه اول شهردامغان نیز تعطیل است.

رستمیان اضافه کرد: امروز مدارس مقطع متوسطه دوم شهر دامغان کماکان دایر بوده و روال عادی در آن برقرار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم مدارس شهرستان دامغان قرار بود که با دو ساعت تاخیر آغاز به‌کار کند اما به دلیل  برودت هوا مدارس مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی دوره‌های اول و دوم ومتوسطه اول شهردامغان نیز تعطیل شد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

تعطیلی مدارس 4 شهر خراسان‌شمالی به خاطر بارش برف و کولاک در چهارشنبه 1 دی 95

نقی هجرتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: بارش برف مدارس مانه و سملقان، گرمه، راز و جرگلان و شوقان را به تعطیلی کشاند.

وی توضیح داد: بر همین اساس  همه مقاطع تحصیلی شهرستان مانه و سملقان به خاطر بارش برف در شیفت صبح و بعد از ظهر تعطیل شدند.

مسوول روابط عمومی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: همچنین مقاطع پیش‌دبستانی، دبستانی، متوسطه اول در شهرستان گرمه صرفا در نوبت صبح تعطیل هستند.

وی درباره تعطیلی مدارس شهرستان مرزی راز و جرگلان هم تصریح کرد: همه مقاطع تحصیلی در این شهرستان در نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل شدند.

مسوول روابط عمومی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی خاطرنشان کرد: همچنین مدارس شوقان از توابع جاجرم در نوبت صبح تعطیل هستند.

وی درباره تعطیلی سایر مدارس شهرستان‌های استان هم به خاطر بارش برف گفت: هرگونه تصمیم جدید توسط رسانه های استان اطلاع رسانی خواهدشد.

بارش برف که از بامداد امروز خراسان شمالی را فرا گرفته چهره زمستانی به این استان در نخستین روز از این فصل بخشیده است.

منبع: خبرگزاری فارس

با اعلام تعطیلی در روز چهارشنبه؛هفته بدون درس برای دانش آموزان اردبیل تکمیل شد/تعطیلی مدارس نمین
به دلیل برودت هوا مدارس اردبیل در روز چهارشنبه نیز تعطیل اعلام شد تا هفته بدون درس برای دانش آموزان مرکز استان تکمیل شود،چراکه مدارس برخی مناطق استان از چهارشنبه هفته قبل تعطیل است.

به گزارش خبرنگار مهر، بارش برف که از اواخر هفته گذشته سرمای استخوان سوزی را در استان اردبیل حاکم کرده است، موجب اعلام تعطیلی مکرر مدارس شد.

بطوریکه از روز پنج شنبه هفته گذشته دانش آموزان بسیاری از مناطق استان روی کلاس درس را ندیده‌اند و والدین نیز نگران جبران برنامه عقب مانده تحصیلی فرزندان خود هستند.

تداوم برودت هوا که مدارس نوبت بعدازظهر را نیز در این مدت به تعطیلی کشانده اینبار به روز هفتم رسید.

بر اساس اعلام آموزش‌وپرورش استان در روز چهارشنبه یک دی‌ماه مدارس سری قبل از شهر اردبیل و نمین در مقطع پیش‌دبستانی به علت بارش برف و برودت هوا تعطیل اعلام شده است.

با احتساب تعطیلی مدارس در دو روز پنج شنبه و جمعه اغلب دانش آموزان مقطع ابتدایی و پیش‌دبستانی اردبیل به مدت ۹ روز از درس و مدرسه دور مانده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر


مدارس ابتدایی خوانسار فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است/ سایر مقاطع با تأخیر آغاز می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از خوانسار، با فرا رسیدن فصل زمستان و رسیدن پاییز به انتهای جاده، مردم استان اصفهان فصل خزان را با بارش برف به پایان رساندند.

بارش برف و باران از صبح امروز در نقاط مختلف استان اصفهان آغاز شده است که مناطق غربی و جنوبی این استان سهم بیشتری از نزول نعمات الهی داشته‌اند.

یلدای امشب خوانسار هم با بارش برف سفید شده و یخ زدگی معابر را در پی سرما و برودت هوا به دنبال داشته است.

طبق اعلام فرمانداری خوانسار به سبب بارش برف و یخ زدگی معابر، مدارس ابتدایی خوانسار فردا تعطیل است،اما دانش‌آموزان بقیه مقاطع با یک ساعت تأخیر سر کلاس حاضر می‌شوند.


بارش برف برخی از مدارس استان آذربایجان شرقی را در چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل کرد مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: بارش برف و سردی هوا برخی از مدارس استان را در روز چهارشنبه تعطیل کرد.

نادر فکورنیا افزود: به علت برودت هوا و یخبندان مدارس تمام مقاطع تحصیلی در روستاها و  مقاطع  پیش دبستانی و ابتدایی شهری و تمام مقاطع تحصیلی مدارس استثنایی در مراغه فردا چهار شنبه در شیفت صبح تعطیل است.

وی سپس ادامه داد: همچنین به علت برودت هوا و یخبندان تمام مدارس شهرستان اهر اعم از مناطق شهری و روستایی  فردا چهارشنبه در شیفت قبل از ظهر راس ساعت ۹ صبح  شروع خواهند شد.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اظهار داشت: همچنین فردا چهار شنبه مدارس مناطق شهری و روستایی شهرستان ورزقان قبل از ظهر راس ساعت ۹ صبح شروع خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر

چهارشنبه؛ تعطیلی مدارس ابتدایی در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: مدارس نوبت صبح مقاطع ابتدایی در استان چهارمحال و بختیاری تعطیل است.

به گزارش فارس از شهرکرد به نقل از روابط عمومی مدیرت بحران چهارمحال و بختیاری ستار فرهادی اظهار کرد: فردا چهارشنبه یکم دی‌‌‌‌ماه مدارس مقاطع ابتدایی در نوبت صبح تعطیل خواهد بود.

وی تصریح کرد: شروع به کار تمامی مقاطع تحصیلی و ادارات دولتی نیز فردا از ساعت 09:00 آغاز خواهد شد.
منبع: فارس


پایداری سرما و برف تا پایان هفته در مناطق شمالی کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی از پیش بینی باران، برف و وزش باد در مناطق جنوب غرب، مرکز و به تدریج شمال شرق کشور و دامنه‌های البرز شرقی خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص‌آخرین پیش بینی‌ها از وضعیت آب وهوایی کشور، اظهار کرد: از بعدازظهر روز سه شنبه، به تدریج در مناطق غرب و شمال غرب کشور از مقدار ابرناکی کاسته شده و سامانه بارشی در جنوب غرب، مرکز و به تدریج شمال شرق کشور و دامنه‌های البرز شرقی فعال بوده و سبب بارش برف و باران و وزش باد در این مناطق می‌شود.

وی ادامه داد:  بارش‌های پراکنده در سواحل دریای خزر و دامنه‌های مرکزی البرز دور از انتظار نیست و شدت بارش در این روز، برای  بخش‌های مرکزی زاگرس پیش بینی می‌شود. از بعدازظهر سه شنبه و اوایل روز چهارشنبه نیز وزش بادهای نسبتا شدید جنوبی در مناطقی از جنوب شرق و شرق کشور همراه با گردوخاک محلی پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به فعال بودن این سامانه در شمال شرق و دامنه‌های البرز شرقی در روز چهارشنبه، افزود: این سامانه از بعدازظهر  فردا از کشور خارج می‌شود و در روز پنجشنبه نیز اکثر مناطق کشور جوی پایدار دارند.

وی در ادامه تاکید کرد: توده هوای سرد تا روزهای پایانی هفته در مناطق شمالی کشور ماندگار است و بارش‌های پراکنده در استان‌های اردبیل و گیلان رخ می‌دهد.خلیج فارس نیز از بعدازظهر سه شنبه و طی روز چهارشنبه مواج خواهد بود.

وظیفه وضعیت جوی استان تهران در روز چهارشنبه را صاف، گاهی همراه با افزایش ابر پیش بینی کرد و ادامه داد: بیشینه دمای هوا در این روز هشت درجه بالای صفر و کمینه آن یک درجه زیرصفر است. در روز پنجشنبه نیز استان تهران در انتظار آسمانی کمی ابری، همراه با غبارصبحگاهی است. دمای هوا در گرمترین ساعت این روز 9 درجه و در گرمترین ساعت به یک درجه بالای صفر می رسد.

وضعیت بارش برف در استان‌های مختلف

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی روند بارش باران و برف در استان‌های مختلف کشور طی روزهای آینده را تشریح کرد.

احد وظیفه  اظهار کرد: تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی بیانگر عبور موج تراز میانی جو طی امروز از نوار شمالی کشور است که پیامد آن بارش برف و باران و وزش باد در شمال غرب، مناطقی از غرب کشور و سواحل غربی دریای خزر و به تدریج دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی است.

وی افزود: در روز سه‌شنبه 30 آذر، با ورود موج دیگری از جنوب غرب کشور بارش برف و باران و وزش باد شدید موقتی در مناطق جنوب غرب، غرب، نواحی مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و به تدریج در دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق کشور و بارش پراکنده در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه این سامانه روز چهارشنبه اول دی، در شمال شرق و دامنه‌های البرز شرقی فعال خواهد بود، گفت: در روز سه‌شنبه در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شرق و شمال خوزستان، لرستان، ایلام، شمال بوشهر و شمال غرب فارس بارش از میزان بیشتری برخوردار است. همچنین در بعدازظهر سه‌شنبه وزش باد نسبتا شدید در مناطقی از جنوب شرق و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با بیان اینکه توده هوای سرد تا روزهای پایانی هفته در مناطق شمالی کشور ماندگار خواهد بود، اظهار کرد: طی امروز بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس و از اواخر سه‌شنبه غرب خلیج فارس مواج است که به تدریج در روز چهارشنبه بخش‌های مرکزی و شرقی نیز مواج خواهد شد. بنابراین همراه داشتن تجهیزات زمستانه برای گذر از جاده‌های کوهستانی البرز و زاگرس به سبب بارش برف، مدیریت انتقال و مصرف سوخت و انرژی در نوار شمالی کشور بویژه از چهارشنبه تا آخر هفته جاری به سبب ماندگاری هوای سرد و  اجتناب از تردد قایق‌های کوچک ماهیگیری و تفریحی در خلیج فارس از جمله توصیه‌های سازمان هواشناسی برای به حداقل رساندن خطرات و خسارت‌ها است.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه تا اواخر وقت امروز در شمال غرب و غرب کشور بارش برف قطع می شود، گفت: تا اوایل امشب دوشنبه 29 آذر، بارش برف در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل،کردستان، زنجان و غرب کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود. همچنین در روز سه‌شنبه 30 آذر، بارش برف و باران در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شرق و شمال خوزستان، لرستان، ایلام، شمال بوشهر و شمال غرب فارس، مرکزی، اصفهان، قزوین، البرز و تهران و بتدریج سمنان برقرار خواهد بو و در روز چهارشنبه اول دی، بارش برف در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران در روز سه‌شنبه 30 آذر، نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات بارش برف و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 5 و منفی 2 درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه اول دی، صاف تا قسمتی ابری، همراه با مه صبحگاهی، گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 7 و منفی 2 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

بارش باران و برف در اکثر نقاط کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور گفت: با گسترش این سامانه، بارش باران و برف علاوه بر شمال غرب و غرب به دامنه های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی ، تهران و بتدریج به شمال شرق کشور نیز کشیده خواهد شد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، بیان کرد: امروز در مناطقی از سواحل دریای خزر، شمال غرب، غرب کشور و دامنه های البرز مرکزی افزایش ابر ،بارش پراکنده برف و باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که در روز یکشنبه بارش‌ها در سواحل دریای خزر، استان اردبیل ، دامنه های البرز مرکزی و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: همچنین روز یکشنبه شاهد افت دمای نسبی در نوار شمالی کشور خواهیم بود و از بعدازظهر شنبه و طی روز یکشنبه دریای خزر مواج خواهد بود. همچنین، طی سه روز آینده شرق خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود.

وظیفه با اشاره به اینکه از روز دوشنبه سامانه بارشی دیگری مجددا از شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود گفت: روز سه شنبه با گسترش سامانه، بارش باران و برف علاوه بر شمال غرب و غرب به دامنه های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی، تهران و بتدریج به شمال شرق کشور نیز کشیده خواهد شد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت آسمان پایتخت طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان پایتخت روز یکشنبه نیمه ابری همراه با وزش باد و دربعدازظهر افزایش ابر با حداقل دمای 1 و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد و روز دوشنبه نیمه ابری به تدریج کاهش ابر با حداقل دمای 0 و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع: ایسنا


باد، کولاک برف و باران در خراسان رضوی

 مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در اطلاعیه باد، کولاک برف و باران در خراسان رضویای اعلام کرد: طبق آخرین نقشه ها و مدلهای پیشیابی هواشناسی این استان از امشب تا اواخر وقت پنجشنبه دوم دی ماه تحت تاثیر سامانه بارشی فعال قرار خواهد گرفت. در این مدت بارش برف همراه با وزش باد به نسبت شدید تا شدید در خراسان رضوی پیش بینی می شود.

نفوذ این سامانه جوی با توجه به گسترش جریانات شمالی، کاهش محسوس دما بین شش تا هشت درجه سلسیوس را در خراسان رضوی موجب می شود.

مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی در این اطلاعیه نسبت به وزش باد شدید، کولاک برف و باران، لغزندگی سطح معابر، تشکیل مه، کاهش دید و احتمال اختلال در سامانه حمل و نقل هشدار داده است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

جاده سرفاریاب در کهگیلویه و بویر احمد به دلیل بارش برف مسدود شد

سید غلامحسین آتش سودا سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شماری از خودروهای در حال عبور از این مسیر به دلیل نداشتن امکانات از جمله زنجیر چرخ گرفتار شدند.
وی ادامه داد: رانندگان تا اطلاع ثانوی از حرکت در این مسیر خودداری کنند.
آتش سودا با اشاره به حضور فعال نیروهای راهداری در این جاده عنوان کرد: تردد وسایط نقلیه تا عصر امروز با زنجیر چرخ امکان پذیر بود که به علت برودت هوا و سرمای زیاد جاده هم اینک مسدود شده است.
وی افزود: نیروهای راهداری در حال بازگشایی مسیر های برفگیر این جاده هستند. 
سامانه جدید بارشی که از امروز ظهر وارد استان شده به صورت بارش باران و در مناطق کوهستانی و سردسیری با بارش برف همراه بوده و تا صبح فردا ادامه خواهد داشت.
جاده سرفاریاب - باغچه سادات به یاسوج 162 کیلومتر طول دارد و مسیر یاسوج به دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه را به هم وصل می کند.
منبع: ایرنا

بارش برف در ارتفاعات ایذه به نزدیکی شهر رسید/ احتمال ادامه بارش‌ها در خوزستان تا صبح فردا

به گزارش خبرگزاری فارس از ایذه، با توجه به آغاز بارش‌های آخر پاییز در این شهرستان و سطح استان از  صبح امروز، هوای زمستانی منطقه را تحت پوشش خود قرار داده است.

با این وجود، سرد شدن چند درجه‌ای هوا و در پی آن بارش برف در ارتفاعات شهرستان باعث زمستانی شدن چهره این منطقه شده است.

هر چند بارش برف در برخی از ارتفاعات شهرستان در بارش هفته گذشته به وقوع پیوسته بود ولی بارش امروز توانست گردنه سراک در نزدیکی این شهر را زیر سفیدی خود قرار دهد و چهره اطراف این شهر نیز رنگ زمستان را در نخستین شب از این فصل به خود بگیرد.

با توجه به بارش برف در نزدیکی شهر، احتمال اینکه کوه مرتفع منگشت که هم اکنون در محاصره ابر‌ها قرار گرفته است برف سنگین را بر قله‌های خود نمایان کند وجود دارد.

این در حالی است که منطقه حاجی کمال دهدز اینک شاهد بارش برف است و شدت این بارش در آن منطقه به دلیل مرتفع بودن سنگین‌تر از شهر دهدز بوده و در صورت ادامه داشتن این بارش‌ها باید شاهد دهدز سفیدپوش بود.

این بارش‌ها در حالی به وقوع پیوسته است که از صبح امروز محور قدیمی ایذه به سمت اصفهان و در محل محور ناغان به ایذه به دلیل بارش برف، تردد‌ها به کندی در حال انجام است.

منبع: خبرگزاری فارس


اطلاعیه های دیروز

مدارس نوبت عصر نمین و هیر برای سومین روز  سه شنبه 30 آذر 95 متوالی تعطیل شد

به دلیل سرما و برودت هوا مدارس نوبت عصر نمین و هیر برای سومین روز متوالی تعطیل شد.

 براساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل به دلیل سرما و برودت هوا مدارس نوبت عصر نمین و هیر در مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدایی برای سومین روز متوالی تعطیل شد.

در نوبت صبح نیز مدارس در 15 شهر و ناحیه اردبیل در مقاطع مختلف به علت برودت و سرمای هوا تعطیل شد و هر چند این سومین روز متوالی از اعلام تعطیلی مدارس از سوی آموزش و پرورش بر اثر بارش برف و سرما بوده اما با توجه به تعطیلی آخر هفته و شنبه گذشته، در واقع دانش‌آموزان اردبیل تعطیلی 6 روزه داشته‌اند.

در حال حاضر هوای استان در اغلب مناطق صاف بوده اما موج سرما و یخبندان همچنان در منطقه پایدار است و مردم تمامی مناطق استان در شب گذشته دمای هوای زیر صفر درجه را گذراندند که سردترین شهر استان اردبیل در شب گذشته کوثر و نمین با منفی 16 درجه و بیشترین دما نیز مربوط به شهرستانهای بیله‌سوار و گرمی با منفی 4 درجه بوده است.

دمای مرکز استان نیز در این مدت منفی 13 درجه و فرودگاه اردبیل نیز 21 درجه زیر صفر ثبت شده است که براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان این سامانه سرد و یخبندان تا روز شنبه در استان ادامه می‌یابد و در روز شنبه شاهد ورود سامانه جوی جدید به استان خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برخی از مدارس آذربایجان شرقی فردا سه شنبه 30 آذر 95 تعطیل شد.

 اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی در اطلاعیه‌ای لیست کامل شهر‌هایی ‌که مدارس آن به دلیل بارش برف و برودت هوا در روز سه شنبه 30 آذر تعطیل است، را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، نواحی پنجگانه تبریز در شیفت صبح مدارس مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی شهری و روستایی تعطیل اعلام می‌گردد.

در شهرستان‌های ملکان‌، سراب و نظرکهریز مدارس کلیه مقاطع تحصیلی تعطیل اعلام شد.

در شهرستان چاراویماق‌ کلیه مدارس مقاطع مختلف تحصیلی در ساعت 9 شروع خواهند شد.

در شهرستان هشترود‌ هم مدارس مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی مناطق شهری و روستایی تعطیل و مدارس مقاطع متوسطه دوره‌ی اول و دوم در ساعت 9 شروع خواهند شد.

در شهرستان عجبشیر‌ مدارس مقطع پیش دبستانی و ابتدایی مناطق شهری و روستایی تعطیل اعلام می‌گردد.

در‌ مراغه مدارس کلیه مقاطع مناطق روستایی و مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی مناطق شهری تعطیل اعلام می‌گردد و مدارس مقاطع دوره‌ی اول و دوم متوسطه مناطق شهری راس ساعت 9 صبح شروع خواهند شد‌.

در شهرستان بناب‌ مدارس مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی مناطق شهری و روستائی تعطیل اعلام شد.

همچنین در شهرستان اسکو‌، شهرجدید سهند و بخش ابلخچی ‌مدارس مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی مناطق شهری و روستائی تعطیل اعلام می گردد و مدارس مقاطع دوره‌ی اول و دوم متوسطه مناطق شهری راس ساعت 9 صبح شروع خواهند شد‌.

در بخش مهربان بارش برف مدارس کلیه مقاطع تحصیلی تعطیل کرد.

در شهرستان آذرشهر ‌مدارس مقاطع پیش دبستانی وابتدایی مناطق شهری آذرشهر و ممقان از ساعت 9 صبح شروع می‌شوند. مدارس کلیه مقاطع مناطق روستایی منطقه آذرشهر از ساعت 9 صبح شروع می‌شوند.

در بخش خسروشاه ‌مدارس مقاطع پیش دبستانی و ابتدائی مناطق شهری و روستائی تعطیل اعلام می گردد و بقیه مقاطع (متوسطه دوره‌ی اول و دوم) راس ساعت 9 شروع خواهند شد‌.

صوفیان‌ مدارس کلیه  مقاطع مناطق شهری و روستائی راس ساعت 9 شروع خواهند شد‌.

در بخش تیکمه داش‌ مدارس کلیه مقاطع مناطق شهری و روستائی تعطیل اعلام می‌گردد.

در شهرهای جلفا و بستان آباد مدارس کلیه مقاطع تحصیلی مناطق شهری و روستائی تعطیل اعلام می‌گردد.

شهرستان شبستر و تسوج ‌مدارس پیش دبستانی و ابتدائی مناطق شهری و روستائی تعطیل و مدارس بقیه مقاطع راس ساعت 9 صبح شروع خواهند شد.

اما در خواجه‌ مدارس مقاطع مختلف تحصیلی فقط مناطق روستائی راس ساعت 9 شروع خواهند شد.

در هریس هم ‌مدارس مقاطع پیش دبستانی و ابتدائی مناطق شهری و روستائی تعطیل اعلام شده و مدارس مقاطع متوسطه دوره ی اول و دوم راس ساعت 9 شروع خواهند شد.

در مرند‌ هم مدارس مقاطع پیش دبستانی و ابتدائی مناطق شهری و روستائی تعطیل اعلام می‌گردد‌.

کلیه مدارس استثنائی در تمامی مقاطع در تبریز و شهرستان‌هایی که مدارس ابتدایی آنها تعطیل اعلام شده است، نیز تعطیل خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

برخی از مدارس زنجان سه شنبه 30 آذر 95 تعطیل است

آموزش و پرورش استان زنجان مدارس شهرستانهای ماهنشان، انگوران، زنجانرود، خدابنده، بزینه‌رود و سلطانیه و مدارس ابتدایی و متوسطه اول زنجان را تعطیل اعلام کرد.

بارش سنیگن برف و برودت هوا در سطح استان زنجان مدارس تعدادی از شهرستانها را به تعطیلی کشاند.

بر اساس اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان همه مقاطع تحصیلی شهرستانهای ماهنشان، انگوران، زنجانرود، خدابنده، بزینه‌رود و سلطانیه فردا در نوبت صبح تعطیل است.

برف سبب تعطیلی مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه اول نواحی یک و دو زنجان در نوبت صبح شد.

مسئولان آموزش و پرورش به دانش‌آموزان به ویژه کسانی که فردا مدارس آنها تعطیل نیست توصیه کرد: لباس گرم و مناسب به تن کنند و از شوخی‌های بی‌مورد در خیابان و مدرسه بپرهیزند.

بارش برف از روز گذشته در برخی شهرستانها و صبح امروز در زنجان آغاز شده و تا کنون ادامه دارد که زمین را سفیدپوش کرده و امکان حضور دانش‌آموزان به ویژه در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول را دشوار کرده است.

هواشناسی نیز کاهش دمای هوا را برای فردا پیش‌بینی کرده که به دلیل برودت هوا امکان یخبندان در سطح معابر وجود دارد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

تعطیلی برخی مدارس استان کردستان سه شنبه 30 آذر 95

روابط عمومی آموزش و پرورش استان کردستان با صدور اطلاعیه‌ای از تعطیلی برخی از مدارس استان به دلیل بارش برف و لغزندگی معابر در نوبت صبح روز سه شنبه خبر داد.

 به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است؛ به علت برودت هوا و لغزندگی معابر روز سه شنبه(30 آذر) مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی شهر و روستاهای شهرستان‌های بانه، سقز و زیویه در نوبت صبح تعطیل است.

مدارس بانه و سقز در مقطع پیش دبستانی، دوره ابتدایی و متوسطه اول روز دوشنبه(29 آذر) هم تعطیل اعلام شده بود.

انتهای پیام

منبع: ایسناتعطیلی برخی از مدارس اردبیل در سه شنبه 30 آذر 95

 برودت هوا موجب شد آموزش‌وپرورش استان اردبیل مدارس ۱۲ شهر را تعطیل اعلام کند. بطوریکه بر اساس اطلاعیه صادره روز سه‌شنبه ۳۰ آذرماه مدارس سری قبل از ظهر در اردبیل، خورش رستم، کوثر، شاهرود، نمین و هیر پیش‌دبستانی، ابتدایی و متوسطه دوره اول تعطیل اعلام شد.

همچنین مدارس ارشق، سرعین، لاهرود، خلخال، مشگین شهر و نیر در مقطع پیش‌دبستانی و ابتدایی به دلیل بارش برف و برودت هوا تعطیل اعلام شده است.

در این میان تعطیلی مکرر مدارس این نگرانی را در بین والدین به وجود آورده است که برنامه‌های درسی مدارس چگونه جبران خواهد شد.

از سویی هواشناسی استان اردبیل اعلام کرده است که تا هفته آینده دمای هوا به مراتب کاهش یافته و یخبندان در اغلب شهرهای استان مشاهده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر


تعطیلی برخی از مدارس آذربایجان غربی برای فردا سه شنبه 30 آذر 95
فردا برخی مدارس آذربایجان غربی به علت بارش برف و برودت هوا تعطیل اعلام شد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی بر اساس اطلاعیه آموزش و پرورش استان، با توجه به بارش برف و برودت هوا و یخبندان در برخی مناطق و شهرستان های جنوبی استان  فردا سه شنبه مورخه  30 آذر مدارس در برخی شهرها و مناطق در نوبت صبح تعطیل اعلام شد.

 شهرستان شاهین دژ تمامی مقاطع تحصیلی روستایی تعطیل  و مدارس ابتدایی شهری با یک ساعت تاخیر، منطقه کشاورز تمامی مدارس دهستان صورین تعطیل  و مدارس ابتدایی شهری با یک ساعت تاخیر، شهرستان تکاب تمامی مقاطع تحصیلی روستایی تعطیل  و مدارس شهری با یک ساعت تاخیر، بوکان تمامی مدارس روستایی و مدارس ابتدایی شهری، سردشت مدارس ابتدایی، میاندوآب مدارس ابتدایی، مهاباد مدارس ابتدایی، مرحمت آباد مدارس ابتدایی و چالدران مدارس ابتدایی با یک ساعت تاخیر شروع می شود.

برچسب ها:وضعیت تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95 | آیا چهارشنبه مدارس تعطیل است؟,آیا فردا چهارشنبه 1 دی 95 مدارس تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس چهارشنبه 1 دی 95,اطلاعیه تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95,اخبار تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه 1 دی 95,خبر تعطیلی مدارس,وضعیت تعطیلی مدارس آذربایجان شرقی چهارشنبه 1 دی 95,وضعیت تعطیلی مدارس اردبیل فردا چهارشنبه 1 دی 95,آیا مدارس کرج فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟,بارش برف و وضعیت تعطیلی مدارس چهارشنبه 1 دی,آِذر فردا مدارس مشهد یچهارشنبه 1 دی تعطیل است؟,خبرهای تعطیلی مدارس در استان ها فردا چهارشنبه 1 دی 95,وضعیت تعطیلی مدارس تبریز فردا چهارشنبه 1 دی,وضعیت تعطیلی مدارس آذربایجان غربی و زنجان و چهار محال بختیاری  و کرمانشاه چهارشنبه 1 دی 95,آیا مدارس تبریز و گیلان و مازندران و خراسان فردا چهارشنبه 1 دی 95 تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس تهران ، بیرجند ، ارومیه، کردستان و ایلام و چالوس فردا چهارشنبه 1 دی 95,آیا فردا مدارس کرج چهارشنبه 1 دی تعطیل است؟,وضعیت تعطیلی مدارس تهران چهارشنبه,مدارس کدام استان ها فردا چهارشنبه 1 دی تعطیل است؟,
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ja Si

نتیجه بازی استقلال و نفت تهران 30 آذر 95 | دانلود فیلم خلاصه و گلها

نتیجه بازی استقلال و نفت تهران 30 آذر 95 | دانلود فیلم خلاصه و گلها,دانلود فیلم بازی استقلال و نفت سه شنبه 30 آذر 95,نتیجه بازی جام حذفی استقلال و نفت تهران 30 آذر 95,دانلود گلهای بازی استقلال و نفت 30 آذر 95,خلاصه بازی استقلال و نفت 30 آذر 95, بازی استقلال و نفت جام حذفی ,30 آذر 95, نتیجه بازی استقلال نفت جام حذفی,نتیجه بازی امروز استقلال و نفت 30 آذر,ترکیب بازی استقلال و نفت
نتیجه بازی استقلال و نفت تهران 30 آذر 95 | دانلود فیلم خلاصه و گلها

نتیجه بازی: استقلال تهران 2 - 3 نفت تهران 

دانلود فیلم خلاصه بازی استقلال و نفت سه شنبه 30 آذر 95 :دانلود فیلم گلهای بازی استقلال و نفت 30 آذر 95 

دانلود فیلم عیسی آل کثیر بازی نفت تهران - استقلال


منبع:سرویس ویدیو ورزش 3


استقلال باخت و حذف شد. نفت به مرحله بعدی رفت


گزارش و دقایق حساس بازی استقلال - نفت تهران:


استقلال و نفت تهران در جریان 90 دقیقه با پشت سر گذاشتن یک بازی پر هیجان و نزدیک به تساوی یک بر یک رسیدند. در این بازی که حاشیه های زیادی داشت در نهایت استقلالی ها توانستند یک گل عقب ماندگی خود را جبران کنند تا مانند دو دیدار گذشته در جام حذفی بازی به وقتهای اضافه کشیده شود. استقلال در وقتهای اضافه خیلی زود از حریف خود پیش افتاد و این برتری را تا پایان نیمه اول وقتهای اضافه حفظ کرد.

 

مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی؛ تاریخ 30/09/95؛ ساعت 16:20
استادیوم: تختی تهران


تیم داوری: داور: اشکان خورشیدی، کمک‌ها: تورج عیوض محمدی، سعید قاسمی و محمد ملکی/ ناظر داوری: هدایت ممبینی

 

 

نفت تهران

 


میلاد فراهانی، احمد آل نعمه، محمد دانشگر، آرش رضاوند(84- عباس بوعذار)، اکبر صادقی، محمد قاضی، وحید حمدی نژاد، رضا اسدی، ایمان مبعلی، میلاد فخرالدینی و ارسلان مطهری(عیسی آل کثیر 67)

 

 

استقلال تهران

 


مهدی رحمتی، هرایر مگویان، رابسون جانواریو، لئوناردو پادوانی، میلاد زکی پور، امید ابراهیمی، خسرو حیدری (فرشید باقری 62)، مجتبی حق دوست (برزای 88)، جابر انصاری، علی قربانی و کاوه رضایی (112 آرش افشین)

 

 

اخطار:

 

 

امیر ارسلان مطهری (22) - اکبر صادقی ( 37) از نفت تهران

 

کاوه رضایی(40) - بهنام برزای (96) از استقلال

 

 

 

شرح گل‌ها

 

 

نفت تهران 1 استقلال 0(دقیقه 2: محمد قاضی): ضربه پنالتی که با اعتراض شدید بازیکنان استقلال به دست آمد را محمد قاضی با ضربه به سمت راست دروازه رحمتی هدایت کرد تا نفت خیلی زود پیش بیفتد.

 

 

 

 

نفت تهران 1 – استقلال تهران 1(دقیقه68: جابر انصاری): پاس عمقی علی قربانی به کاوه رضایی رسید و این بازیکن با یک بغل پا جابر انصاری را در دهانه دروازه خالی صاحب توپ کرد تا انصاری بازی را به تساوی بکشاند.

 

نفت تهران 1 - 2 استقلال تهران(دقیقه 94 بهنام برزای): پاس جابر انصاری در عمق به بهنام برزای رسید و بازیکن تعویضی استقلال با یک ضربه زیبا با پای غیر تخصصی چپ استقلال را به گل دوم رساند.

 

نفت تهران 2 – استقلال تهران 2(دقیقه 106: محمد دانشگر): سانتر ایمان مبعلی روی ضربه کرنر در تیر اول با ضربه سر دانشگر همراه شد تا دروازه استقلال در ابتدای نیمه دوم مجددا گشوده شود.

 

نفت تهران 3 – استقلال تهران 2(دقیقه 108: محمد قاضی): سانتر مبعلی با اشتباه فرشید باقری در دفع توپ به محمد قاضی رسید و او توانست خیلی زود نفت تهران را به گل سوم برساند.

 

 

 

شرح بازی:

 

 


خیلی پیش از آنکه بازی بخواهد شکل جدی به خود بگیرد، با تصمیم داور مسابقه نفتی ها صاحب یک ضربه پنالتی شدند که این ضربه پنالتی را محمد قاضی وارد دروازه استقلال تهران کرد. در ادامه بازی آبی های تهرانی نتوانستند دروازه نفت تهران را به شکل جدی تهدید کنند. نفتی ها اما در ادامه بازی توانستند از فضای پشت دفاع استقلال به خوبی استفاده کنند تا موقعیت های این تیم به مراتب جدی تر از موقعیت های استقلال باشد. دقایق پایانی این بازی در نیمه اول با حاشیه های و جنجال های زیادی همراه بود تا در نهایت استقلال بازنده نیمه اول این بازی باشد.

استقلال در نیمه دوم مانند بازی با پدیده نمایش متفاوتی داشت. استقلال و نفت تهران پیش از گل تساوی استقلال موقعیت های زیادی داشتند، اما در نهایت بعد از اینکه آرش رضاوند در یک صحنه نتوانست مهدی رحمتی را مغلوب کند، کاوه رضایی با یک پاس زیبا جابر انصاری را در موقعیت گلزنی قرار داد. هر دو تیم در نیمه دوم نمایش بسیار بهتری نسبت به نیمه اول داشتند و موقعیت های زیادی خلق کردند اما در نهایت بازی در 90 دقیقه با تساوی به پایان رسید.

استقلالی ها خیلی زود از در نیمه اول وقتهای اضافه موفق شدند از فرصت به دست آمده خود استفاده کنند و این بهنام برزای تعویضی بود که با یک ضربه زیبا دروازه فراهانی را باز کرد. در ادامه نفتی ها موقعیت های زیادی خلق کردند اما نیمه اول وقتهای اضافه با نتیجه دو بر یک به سود استقلال به پایان رسید.

در آغاز نیمه دوم وقتهای اضافه نفت تهران با استفاده از دو کرنر دوباره دروازه استقلال را باز کرد و توانست خیلی زود نتیجه بازی را برگرداند. در ادامه استقلالی ها نتوانستند دروازه نفت تهران را باز کنند تا استقلال بازنده این بازی باشد.

 

 

دقایق حساس

 

 

 

دقیقه 16: حرکت بازیکنان نفت تهران از سمت چپ با پاس کات بازیکنان این تیم به قاضی همراه شد و ضربه این بازیکن را رحمتی به آسانی مهار کرد.

دقیقه 25: سانتر امید ابراهیمی از مرکز میان در دهانه دروازه به کاوه رضایی رسید اما این بازیکن نتوانست بهترین موقعیت استقلال در دقایق ابتدایی بازی را تبدیل به گل کند.

دقیقه 29: توپ سوم حاصل از سانتر استقلالی ها پشت محوطه جریمه نفت تهران به حق دوست رسید اما ضربه این بازیکن با اختلاف زیاد به اوت رفت.

دقیقه 42: حرکت بازیکنان نفت تهران از سمت راست به قاضی رسید و باز هم این بازیکن با یک ضربه محکم دروازه استقلال را تهدید کرد که مهدی رحمتی توانست این ضربه را دفع کند.

دقیقه 45: سانتر ایمان مبعلی در محوطه شش قدم با ضربه سر مطهری همراه شد اما ضربه این بازیکن را مهدی رحمتی با یک عکس العمل زیبا راهی کرنر کرد.

دقیقه 45+1: سانتر بازیکنان نفت تهران از سمت چپ روی نقطه کرنر به مطهری رسید اما باز هم ضربه این بازیکن را رحمتی مهار کرد.

دقیقه 55: سانتر امید ابراهیمی از سمت راست دروازه نفت تهران با اختلاف اندک به اوت رفت اما داور مسابقه این صحنه را کرنر اعلام کرد.

دقیقه 57: حرکت امید ابراهیمی در مرکز زمین با پاس خوب این بازیکن به جابر انصاری همراه شد که سانتر این بازیکن بعد از دریبل بازیکن نفت تهران با ضربه قربانی همراه شد که این ضربه با اختلاف اندک از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه 59: سانتر بازیکنان نفت تهران با اشتباه بازیکنان استقلال در آفسایدگیری به محمد قاضی رسید اما ضربه سر این بازیکن در دهانه دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 61: باز هم اشتباه بازیکنان استقلال در خط دفاع باعث شد تا آرش رضاوند فرصت خوبی برای شوت زنی پیدا کند اما ضربه این بازیکن با اختلاف اندک به بیرون رفت.

دقیقه 64: ضربه ایمان مبعلی از راه دور موقعیت جدی را خلق کرد اما ضربه این بازیکن را مهدی رحمتی مهار کرد.

دقیقه 68: موقعیت تک به تک بازیکنان نفت تهران را آرش رضاوند به سمت دروازه زد اما مهدی رحمتی به شکل اعجاب انگیزی توپ را مهار کرد.

دقیقه 74: پاس در عمق امید ابراهیمی با اشتباه میلاد فراهانی به جابر انصاری رسید اما این بازیکن نیز نتوانست موقعیت باد آورده را تبدیل به گل کند.

دقیقه 90+3: عیسی آل کثیر در موقعیت تک به تکی که داشت نتوانست از فرصت خوب خود استفاده کند و ضربه او به کنار دروازه برخورد کرد.

دقیقه 92: سانتر مبعلی از سمت راست با ضربه سر آل کثیر همراه شد اما این بار هم رحمتی ضربه این بازیکن را دفع کرد.

دقیقه 99: سانتر اکبر صادقی پیش از آنکه در محوطه جریمه استقلال به فخرالدینی برسد، توسط پادوانی بریده شد تا رحمتی برای مهار این توپ کار سختی نداشته باشد.

دقیقه 104: سانتر حمدی نژاد را مهدی رحمتی با یک دست از محوطه جریمه استقلال دور کرد اما پس از آن ضربه دانشگر با اختلاف اندکی به اوت رفت.

دقیقه 116: سانتر مگویان از میانه میدان با ضربه سر قربانی همراه شد اما فراهانی این توپ را مهار کرد.

دقیقه 118: بهترین موقعیت استقلال برای تساوی بازی را علی قربانی در محوطه شش قدم با بی دقتی از دست داد.

 

 

 

حواشی بازی:

 

 


*علیرضا منصوریان و علی دایی بی  توجه به حواشی پیش از شروع بازی به سمت یکدیگر رفتند و برای لحظاتی به گپ و گفت پرداختند.
*تمام بازیکنان نفت به سمت علیرضا منصوریان رفتند و با سرمربی پیشین این تیم به خوش و بش پرداختند.
*هواداران و کادرفنی استقلال نسبت به پنالتی که خورشیدی در دقایق ابتدایی بازی به سود نفت اعلام کرد، به شدت اعتراض کردند.
*هواداران استقلال بارها با تشویق آرش افشین خواهان حضور او در زمین مسابقه شدند.
*بوعذار قبل از حضور در زمین مسابقه به سمت منصوریان رفت و از او برای حضور در زمین مسابقه کسب رخصت کرد.

منبع: ورزش سه


برچسب ها:نتیجه بازی استقلال و نفت تهران 30 آذر 95 | دانلود فیلم خلاصه و گلها,دانلود فیلم بازی استقلال و نفت سه شنبه 30 آذر 95,نتیجه بازی جام حذفی استقلال و نفت تهران 30 آذر 95,دانلود گلهای بازی استقلال و نفت 30 آذر 95,خلاصه بازی استقلال و نفت 30 آذر 95, بازی استقلال و نفت جام حذفی ,30 آذر 95, نتیجه بازی استقلال نفت جام حذفی,نتیجه بازی امروز استقلال و نفت 30 آذر,ترکیب بازی استقلال و نفت

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ja Si

محمدرضا گلزار مهمان برنامه ناردونه شب یلدا 95

محمدرضا گلزار مهمان برنامه ناردونه شب یلدا 95,حضور محمدرضا گلزار در برنامه ناردونه شب یلدا,زمان پخش برنامه ناردونه شب یلدا با حضور گلزار,ساعت پخش برنامه ناردونه محمد رضا گلزار,ناردونه شب یلدا احسان کرمی,دانلود برنامه ناردونه با حضور محمدرضا گلزار,ناردونه شبکه پنج با حضور محمدرضا گلزار,برنامه حرف تو حرف با حضور بنیامین بهادری و همسرش,بنیامین بهادری مهمان برنامه حرف تو حرف فرزاد حسنی
محمدرضا گلزار مهمان برنامه ناردونه شب یلدا 95
تلویزیون برای این شب یلدا نیز مجموعه ای از ویژه برنامه ها را در نظر گرفته که اقدامی مرسوم و مثبت است. در یکی از این ویژه برنامه ها، محمدرضا گلزار پس از چندین سال دوری از تلویزیون در شب یلدا 95 مهمان برنامه ناردونه با اجرای احسان کرمی می شود که از شبکه پنج یا همان شبکه تهران پخش میگردد؛ برنامه ای که از ساعت 20 پخشش آغاز می گردد و حدود 3 ساعت ادامه خواهد داشت.

همچنین بنیامین بهادری و همسرش شایلی هم مهمان برنامه حرف تو حرف با اجرای فرزاد حسنی می باشد که شب یلدا از شبکه سه پخش خواهد گردید. این دو هنرمند این روزها فیلم سلام بمبئی را روی پرده سینماها دارند و شاید یکی از دلایل دعوتشان همین موضوع باشد.
منبع:تابناک

«حرف تو برف» با فرزاد حسنی یلدا را جشن می‌گیرد 

«حرف تو برف» عنوان برنامه ای است که در سال جاری با اجرای فرزاد حسنی و تهیه‌کنندگی مصطفی شریفی به عنوان ویژه برنامه‌ شب یلدا به روی آنتن شبکه سوم سیما می‌رود. 

پخش این برنامه از میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) با حضور هنرمندان در حوزه بازیگری و خوانندگی و همچنین میهمانان ویژه از حوزه های مختلف، آغاز شده و با اجرای زنده خوانندگان، بخش های گزارشی و میان برنامه های طنز در جدول پخش این شبکه قرار گرفت. 

ویژه برنامه «حرف تو برف» سه شنبه 30 آذر بعد از خبر شبانگاهی به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود. 
 
«ناردونه» با اجرای احسان کرمی روی آنتن خواهد رفت 

این برنامه با اجرای احسان کرمی به مدت 180 دقیقه به صورت زنده از شبکه تهران پخش خواهد شد و قرار است، میزبان چهره‌های شاخصی در حوزه سینما و تلویزیون، موسیقی و ورزش باشد.  

گروه تولیدی ویژه برنامه ناردونه با پخش برنامه خود در طولانی ترین شب سال میزبان اکبر عبدی و دیگر هنرمندان سینما و خواننده های محبوب و جوان این روز های کشور می شود. 

همچنین پرسپولیسی‌های پایتخت می‌توانند گفتگوی احسان کرمی را با یکی از چهره‌ای مورد علاقه تیم خود تماشا کنند. 

گفتنی است؛ «ناردونه» ساعت 20 از شبکه پنج به مدت 180 دقیقه روی آنتن می‌رود.  

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها: ناردونه شب یلدا,حضور محمدرضا گلزار در برنامه ناردونه شب یلدا,زمان پخش برنامه ناردونه شب یلدا با حضور گلزار,ساعت پخش برنامه ناردونه محمد رضا گلزار,ناردونه شب یلدا احسان کرمی
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ja Si

دانلود فیلم گفتگو عادل فردوسی پور با شهاب حسینی در برنامه نود 29 آذر 95

دانلود فیلم گفتگو عادل فردوسی پور با شهاب حسینی در برنامه نود 29 آذر 95,برنامه نود شهاب حسینی,دانلود مصاحبه با شهاب حسینی در برنامه نود,فیلم صحبت های شهاب حسینی در برنامه نود دیشب 30 آذر 95,برنامه 90 با حضور شهاب حسینی,مصاحبه فردوسی پور با شهاب حسینی در برنامه 90 نود
دانلود فیلم گفتگو عادل فردوسی پور با شهاب حسینی در برنامه نود 29 آذر 95


منبع: سرویس ویدیو ورزش 3
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ja Si

ساعت بازی استقلال و نفت تهران سه شنبه 30 آذر 95

ساعت بازی استقلال و نفت تهران سه شنبه 30 آذر 95,زمان پخش زنده بازی استقلال و نفت جام حذفی 30 آذر 95,بازی استقلال و نفت در جام حذفی کی پخش می شود؟,بازی استقلال و نفت تهران سه شنبه 30 آذر 95,تاریخ بازی استقلال و نفت تهران سه شنبه 30 آذر 95,زمان بازی جام حذفی استقلال با نفت تهران,بازی جام حذفی استقلال و نفت تهران 30 آذر 95
ساعت بازی استقلال و نفت تهران سه شنبه 30 آذر 95

دو تیم استقلال تهران و نفت تهران در چارچوب رقابت های جام حذفی ساعت 16:20 سه شنبه 30 آذر 95 در ورزشگاه تختی به مصاف یکدیگر می روند.
زمان بازی: سه شنبه ساعت 16:20
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ja Si

فلسفه خوردن هندوانه و انار در شب یلدا چیست؟

فلسفه خوردن هندوانه در شب یلدا چیست؟,چرا در شب یلدا هندوانه می خوریم؟,علت خوردن هندوانه در شب یلدا,فلسفه خوردن انار در شب یلدا چیست؟ ,فلسفه هندوانه شب یلدا,فلسفه میوه های شب یلدا,دلایل خوردن میوه ها در شب یلدا,فلسفه خوردن انار در شب ,فلسفه خوراکی های سفره شب یلدا
فلسفه خوردن هندوانه و انار در شب یلدا چیست؟ 


فلسفه خوردن هندوانه و انار در شب یلدا چیست؟ 
 برگزاری مراسم یلدا، اگر بتوان نام جشن بر آن نهاد، آیینی خانوادگی است و گردهمایی  ها به خویشاوندان و دوستان نزدیک محدود می‌شود. در کتاب‌ها و سندهای تاریخی به برگزاری مراسم شب یلدا اشاره ای نشده است. ابوریحان بیرونی از جشن روز اول دی ماه که آن را خرم روز نامند، در دستگاه حکومتی و پادشاهی یاد می کند. نامی از شب یلدا در میان نیست و این می تواند دلیلی بر خانوادگی و همگانی و غیر رسمی بودن جشن یلدا باشد.  
 
آیین و جشن شب یلدا یا شب چله بزرگ تا به امروز در تمامی سرزمین کهنسال ایران و در بین همه قشرها و خانوارها برگزار می‌شود. 
 
یلدا جشن و گردهمایی خانوادگی است. در شب یلدا خویشاوندان نزدیک در خانه بزرگ خانواده گرد هم می آیند و در سرمای آغازین زمستان دور کرسی می نشینند و تا نیمه شب میوه و آجیل و غذا می‌خورند و به فال حافظ گوش می‌سپارند. 

چرا شب یلدا هندوانه می‌خوریم؟ 

هندوانه؛ یکی از ارکان اصل‍ی سفره شب یلداست که همیشه به شیوه‌های جذابی تزیین می‌شود، اما چرا هندوانه؟  
 
هندوانه یادآور گرمای تابستان و حرارت است. باور بر این است، اگر مقداری هندوانه در شب یلدا بخورید، در سراسر زمستان طولانی، سرما و بیماری بر شما غلبه نخواهد کرد و این باور، با خواص هندوانه که سرشار از ویتامین های A و B و C است، مطابقت دارد. 

ارزش تغذیه ای هندوانه: 90 درصد بافت هندوانه از آب تشکیل شده است. در نتیجه برای رفع عطش بسیار مفید است. به علت فراوانی آب در این محصول، برای جلوگیری و دفع سنگ کلیه، خوردن آن بسیار توصیه شده است. هندوانه منبع غنی از بتاکاروتن و لیکوپن است که این مواد از آنتی اکسیدان های طبیعی هستند و همانطور که اثبات شده است، آنتی اکسیدانها ترکیباتی هستند که از بروز سرطان ها در انسان جلوگیری می کنند، پس این باور که با خوردن هندوانه بیماری کمتر به سراغ ما می آید در وجود این آنتی اکسیدانها نهفته است. 

چرا شب یلدا هندوانه می‌خوریم؟ 

هندوانه از بروز آسیب های پوستی در اثر نور جلوگیری می کند. موجب دفع بیشتر و سریع مواد زاید از بدن می شود و به شادابی و طراوت پوست می انجامد. درصد کمی قند دارد و میزان کالری آن بسیار پایین است. 
 
بسیاری از خانواده‌ها برای لذت بخشیدن و تزیین سفره زیبای «شب یلدا» به طراحی و تزیین میوه ها علی الخصوص هندوانه می پردازند و آن را به شکل ها و طرح های مختلف درست می کنند. 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

فلسفه خوراکی های سفره شب «یلدا»

در ایران باستان برای دی ماه چهار جشن وجود داشت که شامل روزهای اول، هشتم، پانزدهم و بیست و سوم این ماه بود. اما امروزه ایرانیان تنها نخستین روز دی ماه، یعنی طولانی ترین شب اول زمستان را- که آخرین شب پاییز، پایان قوس و آغاز جدی است- جشن می گیرند.
پیشینیان بر این باور بودند که در این شب فرشته بدی ها (اهریمن) با فرشته خوبی ها (امشاسپندان) به جنگ می پردازد و در این نبرد طولانی فرشته خوبی ها اهریمن را شکست می دهد و صبح، پس از زاده شدن دوباره خورشید (پیروزی روشنایی بر تاریکی) آغاز می شود.
اما شب یلدا فقط دور هم نشینی و مرور خاطره ها نیست، علاوه بر آداب و رسوم فوق شامل رسوم تغذیه ای خاص خود نیز است. انتخاب مواد غذایی خاصی از بین سایر مواد غذایی و تأکید برقرار دادن این مواد غذایی بر سر سفره شب یلدا نه تنها یک رسم، بلکه نکات تغذیه ای خاصی را دنبال می کند که در اینجا به این نکات می پردازیم:
*هندوانه؛ یکی از ارکان سفره شب یلدا، میوه هندوانه است که همیشه به شیوه های جذابی تزیین می شود، اما چرا هندوانه؟ 
هندوانه یادآور گرمای تابستان و حرارت است. باور بر این است، اگر مقداری هندوانه در شب یلدا بخورید در سراسر زمستان طولانی، سرما و بیماری بر شما غلبه نخواهد کرد و این باور، با خواص هندوانه که سرشار از ویتامین های A و B و C می باشد مطابقت دارد.
*ارزش تغذیه ای هندوانه: 90 درصد بافت هندوانه از آب تشکیل شده است، در نتیجه برای رفع عطش بسیار مفید است. به علت فراوانی آب در این محصول، برای جلوگیری و دفع سنگ کلیه، خوردن آن بسیار توصیه شده است. هندوانه منبع غنی از بتاکاروتن و لیکوپن است که این مواد از آنتی اکسیدان های طبیعی هستند و همانطور که اثبات شده است آنتی اکسیدانها ترکیباتی هستند که از بروز سرطان ها در انسان جلوگیری می کنند، پس این باور که با خوردن هندوانه بیماری کمتر به سراغ ما می آید در وجود این آنتی اکسیدانها نهفته است.
هندوانه از بروز آسیب های پوستی در اثر نور جلوگیری می کند. موجب دفع بیشتر و سریع مواد زاید از بدن می شود و به شادابی و طراوت پوست می انجامد. درصد کمی قند دارد و میزان کالری آن بسیار پایین است، اما نکته مهم در این جاست که همیشه هندوانه را به عنوان میان وعده مصرف کنید، نه به همراه غذا زیرا در هضم و جذب اختلال ایجاد می کند.
*انار؛ این میوه در سفره شب یلدا نماد شادی و زایش است. انار میوه ای است که از قدیم از آن به عنوان میوه ای خون ساز یاد می شد. به افرادی که رنگی مهتابی و از نظر جثه رنجور بودند، توصیه می شد که آب انار بنوشند. امروزه اثبات شده انار سرشار از ویتامین ث است که سبب تقویت سیستم ایمنی بدن و تصفیه کننده خون و سرشار از آهن است، در نتیجه موجب افزایش انرژی و خون سازی در بدن فرد می شود و تصفیه خون مانند زندگی یا زایش دوباره انسان است، به همین علت انار را نماد زایش و شادی می دانند.
*آجیل؛ آجیل شب یلدا شامل پسته، بادام، گردو، فندق و در بعضی مناطق کشور از میوه های خشک نیز به عنوان آجیل شب یلدا استفاده می شود. آجیل به عنوان سالم ترین تنقلات شناخته شده و دارای فیبر بالاست که در درمان یبوست، چاقی، انواع سرطان ها از جمله سرطان معده و روده بسیار مؤثر است. آجیل دارای انواع ویتامینهای گروه E و B، روی، کلسیم، فسفر و پتاسیم، منیزیوم، ویتامین A و پروتئین است که وجود این مواد در بدن موجب افزایش تراکم استخوان و جلوگیری از ریزش مو و چین و چروک پوست، درمان افسردگی، افزایش قدرت بینایی و رفع خستگی و گرفتگی عضلات می شود.
اما باید توجه کرد با اینکه چربی موجود در آجیل از نوع مضر نیست، اما دارای کالری بالایی است و برای جلوگیری از افزایش وزن در خوردن آن باید اعتدال رعایت شود.
*در آخر، بیان این نکته نیز بسیار مهم است که دور هم بودن در شب یلدا و انجام صله رحم، موجب افزایش صمیمیت و محبت در نزد اعضای خانواده، رفع کدورتها و در نتیجه ایجاد یک حس و حال مثبت در مغز و روح انسان می شود، پس شب یلدا تنها طولانی ترین شب سال نخواهد بود بلکه می توان از آن به عنوان یک شب با خواص روحی و تغذیه ای فراوان نام ببریم.
منبع: انتخاب

برچسبب ها:فلسفه خوردن هندوانه در شب یلدا چیست؟,چرا در شب یلدا هندوانه می خوریم؟,علت خوردن هندوانه در شب یلدا,فلسفه خوردن انار در شب یلدا چیست؟ ,فلسفه هندوانه شب یلدا,فلسفه میوه های شب یلدا,دلایل خوردن میوه ها در شب یلدا,فلسفه خوردن انار در شب ,فلسفه خوراکی های سفره شب یلدا

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ja Si

پیامک تبریک شب یلدا 95 | اس ام اس جدید شب چله

پیامک تبریک شب یلدا 95 | اس ام اس شب چله,پیام تبریک عاشقانه شب یلدا 95,تبریک شب یلدا 95]پیام جدید تبریک شب یلدا,اس ام اس یلدا,متن تبریک یلدا 95,شب چله مبارک,تبریک شب چله 95,پیامک شب یلدا امسال 1395,اس ام اس جدید تبریک شب یلدا 95]پیام جدید تبریک یلدا 95]متن جدید تبریک یلدا,
پیامک تبریک شب یلدا 95 | اس ام اس شب چله

ای لعل لبت به دلنوازی مشهور

وی روی خوشت به ترک تازی مشغول

بی زلف تو قصه ای است ما را مشکل

همچون شب یلدا به درازی مشهور

 

اس ام اس تبریک شب یلدا , اس ام اس تبریک شب یلدا

اس ام اس تبریک شب یلدا

 

بوی یلدا را میشنوی

 انتهای خیابان آذر

کاسه ای آب میریزم

 پشت پای پاییز وتمام

میشود رفتنت بخیر بسلامت

 

اس ام اس تبریک شب یلدا , اس ام اس تبریک شب یلدا

متن تبریک شب یلدا

 

هر که معشوق برانگیخت گوارایش باد

دل تنها به چه شوقی پی یلدا برود

 

اس ام اس تبریک شب یلدا , اس ام اس تبریک شب یلدا

پیام تبریک شب یلدا

 

جغرافیای توی سرم گیج می خورد

دارم دراز میشوم امشب بدون درد

یلدای تلخ با تو نبودن رسیده است

ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد

 

اس ام اس تبریک شب یلدا , اس ام اس تبریک شب یلدا

پیامک شب یلدا

 

یلدا یعنی یادمان باشد زندگی آنقدر کوتاه است

 که یک دقیقه بیشتر با هم بودن را باید جشن گرفت...

 

اس ام اس تبریک شب یلدا , اس ام اس تبریک شب یلدا

اس ام اس تبریک شب یلدا جدید

 

پاییز بار خودش را که بسته  می رود

دارد شروع می شود این سرد سرنوشت

باید دوباره نام تو را گرم گرم گرم

در ابتدای دفتر شعر دلم نوشت

 

اس ام اس تبریک شب یلدا , اس ام اس تبریک شب یلدا

اس ام اس تبریک شب یلدا خنده دار

 

یلدا شب پیوند دل و خاطره است

دیدار من و برف لب پنجره است

یلدا شب هندوانه و فال و غزل

کار من بی تو ولی یکسره است

یلداتون مبارک

 

اس ام اس تبریک شب یلدا , اس ام اس تبریک شب یلدا

اس ام اس تبریک شب یلدا سرکاری

 

آتش گرفته دفتر شعرم به اسم تو

فالی نمانده تا به تو یلدایی اش کنم

بی خود به فال نیک نگیر این ترانه را

عشقی نمانده تا به تو لیلایی‌اش کنم 

 

اس ام اس تبریک شب یلدا , اس ام اس تبریک شب یلدا

اس ام اس تبریک شب یلدا عاشقانه

 

هر چه از روشنی و سرخی داریم برداریم

کنار هم بنشینیم

و بگذاریم که دوستی ها سدی باشند در برابر تاریکی ها

یلدایتان رویایی

روزهایتان پر فروغ

شبهایتان ستاره باران . . .

 

اس ام اس تبریک شب یلدا , اس ام اس تبریک شب یلدا

اس ام اس تبریک شب یلدا

 

یلدای گیسوان من آغاز می شود

پاییز بی بهار به پایان رسیده است

کاری نکن! که شهر خبردار مان شود

خواب از سر تمام کلاغان پریده است

 

اس ام اس تبریک شب یلدا , اس ام اس تبریک شب یلدا

پیام تبریک شب یلدا

 

مهم نیست هندونه ای که خریدی سفید باشه

مهم نیست انارات ترش از آب دربیاد

یا حتی چندتا از گردوهایی که میشکنی پوک باشه

مهم اینه که عزیز دل کسی باشی که شب یلدا رو بهت تبریک میگه

یلدا مبارک

 

اس ام اس تبریک شب یلدا , اس ام اس تبریک شب یلدا

متن تبریک شب یلدا 

 

اگر میم مشکلات را برداریم زندگی شیرین میشه ،

برایت هزاران یلدای شکلاتی آرزو دارم …

عمرتان طولانی ، قلبتان آفتابی !

 

اس ام اس تبریک شب یلدا , اس ام اس تبریک شب یلدا

اس ام اس تبریک شب یلدا سرکاری

 

دیر آمدی دوباره زمستان رسیده است

فنجان چای و قهوهیمان سرد میشود

تنها ترین ستاره ی یلدای سال پیش

از آسمان چشم شما طرد می شودمنبع: بیتوته / www.beytoote.com


پیامک تبریک شب یلدا 95

چه سخاوتمند است پاییز
 
که شکوه بلندترین شبش را 
عاشقانه پیشکش تولد زمستان کرد 
زمستانتان سفید و سلامت . . . 
یلدا مبارک    
 
_____________________  
  
 
چل بار بگو: 
چل تا چل رو چل بار چلوندم 
و برای چا تا چل بفرست 
تا شب چله یه خبر چل کننده چلت کنه 
شب چله مبارک    
 
_____________________  
  
 
میان همهمه برگ های خشک پاییز فقط تو ماندی که هنوز از بهار لبریزی 
روزهای آخر پاییزت پر از خش خش آرزوهای قشنگ ! 
پیشاپیش یلدا مبارک    
 
_____________________ 
   
 
یـــه پایـــیزه دیگم از رفـــاقـــتمون گذشــــت 
یــــلدات مبــــارک رفــــیق !    
 
_____________________  
  
 
یه جای اینکه رز یا پونه باشیم / برای هم بیا گلخونه باشیم 
نکن تلخی به یمن جشن یلدا / برای هم بیا هندونه باشیم . . .  
  
 
_____________________ 
   
 
پاییز ثانیه ثانیه می گذرد، یادت نرود این جا کسی هست که به اندازه 
تمام برگ های رقصان پاییز برایت آرزوهای خوب دارد. 
عمرت یلدایی، دلت دریایی، روزگارت بهاری ♥ 
پیشاپیش یلدایتان مبارکباد    
 
_____________________  
  
 
از غم عشقت دل شیدا شکست 
شیشه ی می در شب یلدا شکست 
از بس که زدم ریگ بیابان به کف 
خار مغیلان همه در پا شکست    
 
_____________________ 
 
 
نمی دونم امشب کجایی ؟ 
سرخی هندونه هاتو با کی تقسیم میکنی ؟ 
فال حافظ رو به نیت کی میگیری ؟ 
ولی میدونم که تو یلدای دل من کنار منی . . .    
 
_____________________  
  
 
شب یلدا شد و رفتی و از غم خوانده ام 
از این هجرت به آن شب گیسوان افشانده ام 
گذشت اما هزاران شب از آن هجران و من 
اسیر آن شب یلدای جانسوز مانده ام    
 
_____________________  
  
 
شب یلداست؛ 
شبى که در آن انار محبت دانه مى شود 
و سرخى عشق و عاطفه ، نثار کاسه هاى لبریز از شوق ما 
شبى که داغى نگاه هاى زیباى بزرگ ترها 
در چشمان کودکان اوج مى گیرد و بالا مى رود . . .    
 
_____________________  
  
 
دوستان عزیزم تو پاییزی که گذشت. 
اگه دلتون رو شکوندم 
اگه حرفی زدم 
اگه برخورد بدی کردم اگه اذیتتون کردم 
بسیار کار خوبی کردم ! میخواستم بگم تو فصل جدید هم برنامه همینه    
 
_____________________  
  
 
یه لقمه نون ، یه کاسه ماست ، رفاقتِ بی کم و کاست 
یه عشق پاک ، یه حرف راست ، هرچی محبت و وفاست 
تو ذات ما آقا هاست ! 
پیشاپیش یلدات مبارک    
 
_____________________  
  
 
” یلدا ” 
چه ذوقی دارم 
که حتی یک دقیقه بیشتر 
در خواب منی ! 
یلدایت مبارک    
 
_____________________  
  
 
بلندای شب یلدای من باش 
طلوع روشن فردای من باش 
ولی فردا، خدا داند کجایی 
همین حالا، همین حالای من باش    
 
_____________________  
  
 
یلدا ، مجالى است براى تکرار هر آنچه 
روزگارى سرمشق خوبى هایمان بوده اند 
و امروز بر روى طاقچه عادت هایمان غبار مى گیرند . . .    
 
_____________________  
  
 
شب یلدا شب بزم و سرور است / شبی طولانی و غمها بدور است 
شباهنگام تا وقت سحرگاه / بساط خنده و شادی چه جوراست 
یلدا مبارک    
 
_____________________  
  
 
شب یلد ا و وصف بی مثالش / خداوندا مخواه ، هرگز زوالش 
شب یلدا فراتر از همه شب / نبینم هیچ کس افتاده در تب 
شب یلدا مبارک    
 
_____________________ 
  
 
بیا ماه منو یلدای من باش / شب بارانیه دی ماه من باش 
بیا زیباترین مجنون این شب / یه عمری با منو لیلای من باش . . . 
یلداتون پیش پیش مبارک  
   
_____________________  
  
 
آری امشب شب یلدا است 
شب فال….. 
شب عشق….. 
شب هندوانه….. 
وشب آزادی وشب رهایی 
چیزی به یادم نمی آید ، جز اینکه ، امشب شب تنهایی من است 
یلدایت مبارک    
 
_____________________  
  
 
یک قدم مانده به یلدا به شبی خاطره انگیز و بلند 
به سفیدی زمستان و اناری که دلش قصه یک رنگیست . . . 
یلداتون مبارک 
  
_____________________    
 
شیرینىِ در کنار هم بودن لبخندهاى امشب 
هزار بار بهتر از اشکِ حسرت ریختن بر مزار جدایى هاى فرداست . . .    
 
_____________________ 
   
 
شب یلدای من آغاز شد… 
نه سرخی انار نه لبخند پسته نه شیرینی هندوانه… 
بی تو یلدا زجر آور ترین شب دنیاست 
بی من یلدایت مبارک 
  
_____________________  
  
 
سهم من از شب یلدا شاید 
قصه ای از غصه و انار سرخی که پر از دلتنگی ست 
غم هایم بلند همانند شب یلداست . . . 
  
_____________________ 
 
 
من بلندای شب یلدا را ، تا خود صبح شکیبا بودم 
شب شوریده ی بی فردا را ، با خیال تو به فردا کردم 
چه شبی بود …. ، عجب زجری بود …. 
غم آن شب که شب یلدا بود  
   
_____________________  
  
 
مهم نیست هندونه ی شب یلدات شیرین نباشه 
یا انارات ترش از آب دراد 
یا کدو تنبلی که بار میذاری بیمزه بشه 
یا چند تا از گردوهایی که می شکونی پوک باشه 
مهم اینه که کسی داری که یلدا رو بهت تبریک بگه ! 
یلدا مبارک    
 
_____________________  
  
 
یلداست بگذاریم هر چه تاریکی هست 
هرچه سرما و خستگی هست تا سحر از وجودمان رخت بربندد 
امشب بیداری را پاس داریم تا فردایی روشن راهی دراز باقیست 
شب یلدا مبارک    
 
_____________________    
 
یلدا یعنی : 
یادمان باشد که زندگی آن قدر کوتاه است 
که یک دقیقه بیشتر با هم بودن را باید جشن گرفت . . .    
 
_____________________    
 
شما را گر شب یلدا بلنده / مرا لیست طلبکارا بلنده 
ولی هندونه ام در شام یلدا / سفیدیّش بود چون شیر گاوا 
انارم ترش و گردوهام پوچه / وچشمان زنم افسوس لوچه 
بود آجیل تلخ و سیب ها کال / وقطعاً می شود وارونه ام فال !    
 
_____________________    
 
لــــبی ســـرد و دلـــی افــــسـرده داریــم 
به سر افــــکــــار تیــــپـــا خــــورده داریـم 
رسد پـایـان پـــــائــــیز و از آغاز 
هـــزاران جـــوجـــه ی نـــشمرده داریـم !    
 
_____________________    
 
پاییز را خیلی دوست داشتم حیف که رفت 
اما امید به پاییز های بعد در من خواهد ماند ! 
یلدایتان مبارک و همه شب های قشنگ تان یلدایی    
 
_____________________    
 
و پاییز ثانیه ثانیه سپری می شود 
یادت نرود اینجا کسی هست 
که به اندازه تمام برگ های رقصان پاییز 
برایت بهترین ها را آرزو دارد 
یلدایت مبارک   
 
_____________________ 
  
 
به 100 یلدا الهی زنده باشی 
انار و سیب و انگور خورده باشی 
اگر یلدای دیگر من نباشم 
تو باشی و تو باشی و تو باشی 
یلدا مبارک    
 
_____________________ 
   
 
سال پشت سال گذشته است 
و هنوز ، کسی نمی داند 
بی تو 
هر شب 
شب یلدای من است . . . 
  
_____________________    
 
شب یلداست 
دلم در خواب پروانه شدن بود 
ولی افسوس 
دلم در اوج رفتن روبه شمعی سوخت و من نالان 
کنار سفره ای از عشق خالی 
شبی مایوس و سرگردان دارم امشب . . .    
 
_____________________ 
  
 
میان دوستان افتاده ای تک / رخت هندونه ،زلفت عین پشمک! 
برایت می زنم اینک پیامک / شب یلدای تو ای گل! مبارک!    
 
_____________________    
 
تنهایی یعنی : 
شب یلدا تمام شب رادیو گوش بدی و فقط ایرانسل بهت پیام تبریک بده . . . 
  
_____________________    
 
هندوانه رویاهایتان شیرین 
انار موفقیت هایتان پر دانه 
پسته ی خاطراتتان خندان 
قصه ی زندگیتان خوش و 
عمرتان چون یلدا بلند باد 
یلدا مبارک    
 
_____________________    
 
هر چه از روشنی و سرخی داریم برداریم 
کنار هم بنشینیم 
و بگذاریم که دوستی ها سدی باشند در برابر تاریکی ها 
یلدایتان رویایی 
روزهایتان پر فروغ 
شبهایتان ستاره باران . . .    
 
_____________________    
 
یلداست ، بگذاریم هر چه تاریکی هست 
هرچه سرما و خستگی هست تا سحر از وجودمان رخت بربندد 
امشب بیداری را پاس داریم تا فردایی روشن راهی دراز باقیست . . . 
یلدا مبارک 
  
_____________________    
 
صدای تیک تاک ساعت می آید 
زمان می گذرد 
و یلدا دستهای پاییز را در دستان زمستان می گذارد 
کاش یلدا فکری به حال دستهای ما می کرد . . . 
  
_____________________    
 
شب یلدا قدم آرام بردار / کمی هم احترام ما نگهدار 
تو میبینی ربابم غصه دار است / بنی هاشم هنوزم داغدار است 
صدای العطش در گوش مانده / بدن ها بی کفن هر گوش مانده 
شب یلدا تو هم چله نشین باش / سیه پوش غم سالار دین باش    
 
_____________________ 
  
روی شما مثل هندونه ، خنده هاتون مثل قاچ هندونه 
روزگارتون مثل پوست هندونه ، جیبتون پر تخم هندونه 
یلداتون مبارک 
  
_____________________    
 
یلدا، مجالى است براى تکرار هر آنچه روزگارى سرمشق خوبى هایمان بوده اند 
و امروز بر روى طاقچه عادت هایمان غبار مى گیرند . . . 
  
_____________________    
 
فریاد کشیده هر دو جیبم جانسوز / با دیدن نرخ هندوانه دیروز 
یلدا تو کمی دیر تر امسال بیا / یارانه برای تو ندادند هنوز !    
 
_____________________ 
  
تنها چند دقیقه ناقابل مى تواند از یک شب عادى ، شب یلدا بسازد 
ولى با هم بودن است که آن را نیک نام کرده و در تاریخ ماندگار شده است . . .    
 
_____________________ 
  
بیائید تا در بلندترین فرصت شبانه از هزار رنگی پاییز به یک رنگی زمستان برسیم 
یلدا مبارک    
 
_____________________ 
  
کاش می شد 
برای ِ یک شب هم که شده 
هندوانه باشم 
همان قسمتش که سهم ِ توست ! 
یلدا مبارک   
 
_____________________ 
  
بعد از تو عاشقِ یلدا شدن کار سختی نیست 
بی‌ تو هر شب زمستان و هر شب پر از سرماست 
و نبودنِ تو عجیب شبیهِ بودن‌هایِ ماست 
پناه میدهم به تو که این شب یلدا تنهایی 
خودم هزار شبِ یلدا تنها بوده ام 
فرخنده باد این شبِ دیماه   
 
_____________________    
 
با صدها برش بر مغز هندوانه 
یلدا کوتاه نمی آید ؛ 
اما شیرینی حضورمان تا سحر 
کوتاه می کند 
بی شک 
گیسوان بلند آخرین شب آذر را …    
 
_____________________    
 
اندوهت را به برگها بسپار! 
واپسین روزهای پاییزت بخیر، دوست چهارفصل من! 
یلدایت پر از مهربانی

منبع: فردا

برچسب ها:پیامک تبریک شب یلدا 95 | اس ام اس شب چله,پیام تبریک عاشقانه شب یلدا 95,تبریک شب یلدا 95]پیام جدید تبریک شب یلدا,اس ام اس یلدا,متن تبریک یلدا 95,شب چله مبارک,تبریک شب چله 95,پیامک شب یلدا امسال 1395,اس ام اس جدید تبریک شب یلدا 95,پیام جدید تبریک یلدا 95,متن جدید تبریک یلدا,
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ja Si

ابزار وبمستر